Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Architektura
Dobry układ. Czyli jak zaplanować wiąznie cegieł w murze
2.11.2017, Źródło: LHL Klinkier
Najprostsze formy są często najlepszą bazą do tworzenia wyjątkowych projektów. Doskonały przykład to znana wszystkim cegła. Klasyczny materiał o niezmienionej od wieków budowie zaskakuje możliwościami tworzenia zróżnicowanych aranżacji. I nie chodzi tu tylko o kolor czy fakturę, ale także wykorzystywanie różnego rodzaju wiązań, czyli technik ułożenia.
Powiązane dokumenty

Wystrój wnętrz: jakie kolory modne jesienią?
10.10.2017, Źródło: Komandor
Designerzy pożegnali już lato. Dotychczasową paletę barw czas zastąpić najmodniejszymi kolorami sezonu jesień/zima, które tradycyjnie wybrał amerykański Instytut Pantone. Jednak, po raz pierwszy w historii, inspiracją dla legendarnej firmy były nie tylko kolekcje projektantów z New York Fashion Week, ale też i te prezentowane w Londynie. Ich wybór może lekko zaskakiwać.
Powiązane dokumenty

Atrakcyjna elewacja domu. Co wybrać?
5.10.2017, Źródło: HomeKONCEPT
Piękna elewacja stanowi wizytówkę całego domu. Tynk z elementami drewnianymi czy deskami kompozytowymi, a może płyty betonowe lub okładziny z naturalnego kamienia? Każde z tych rozwiązań może podkreślać estetykę zrealizowanego domu. W tym artykule zastanowimy się, które materiały wybrać, aby elewacja była efektowna wizualnie, nowoczesna, a przy tym bardzo trwała.
Powiązane dokumenty

Polaków marzenia o dużych przeszkleniach
26.9.2017, Źródło: HomeKONCEPT
Dom z wieloma przeszkleniami to symbol nowoczesności. To także piękne widoki za oknem, które zapierają dech w piersiach oraz element podnoszący atrakcyjność całej bryły.
Powiązane dokumenty

Londyński budynek zwycięża prestiżowy konkurs Iconic Architecture Award 2017
15.9.2017, Źródło: SSAB
Tin House to rozpoznawalny i uznany na całym świecie dom, a udowodnił to międzynarodowy konkurs Iconic Architecture Award 2017, w którym zwyciężył. Co ciekawe, budynek niemal w całości został wykonany z organicznej stali GreenCoat, którego producentem jest SSAB.
Powiązane dokumenty

Dom jak z katalogu
11.9.2017, Źródło: HomeKONCEPT
Przeglądając gotowe projekty domów, często widzimy w nich przykładowe wizualizacje wnętrz. Okazuje się, że styl trafia w nasz gust i chcielibyśmy, żeby tak wyglądał nasz wymarzony dom. To możliwe! Pracownie projektowe mają w swojej ofercie gotowe projekty wnętrz.
Powiązane dokumenty

Dom inspirowany Północą: Styl skandynawski w pigułce
23.8.2017, Źródło: Galeco
Jeszcze niespełna kilka lat temu o stylu skandynawskim nie było głośno. Dziś zarówno budowanie domów, projektowanie wnętrz, jak i styl życia podporządkowany został filozofii wywodzącej się z dalekiej Północy. Jakie są główne wyznaczniki stylu inspirowanego surową Skandynawią oraz na które elementy projektu należy zwrócić szczególną uwagę?
Powiązane dokumenty

Dom kaskadowy z kamiennymi ścianami
9.8.2017, Źródło: Pracownia architektoniczna 81.waw.pl
Dom Kaskadowy to charakterystyczna dla warszawskiej pracowni 81.waw.pl biała elewacja, którą przecinają kamienne ściany. W projekcie w pełni wykorzystano tektonikę budynku, spowodowaną zróżnicowaniem terenu. Konsekwencją jest uskok, dzięki czemu na obiekt składają się dwie bryły usytuowane na dwóch różnych poziomach. W planie architekci umieścili także wewnętrzne i zewnętrze zielone patio.
Powiązane dokumenty

Klimatyczne wnętrza inspirowane południem
8.8.2017, Źródło: Komandor
Urządzenie mieszkania lub domu w stylu śródziemnomorskim staje się coraz bardziej popularne, bo któż z nas nie chce na co dzień poczuć się jak w słonecznej Italii, Hiszpanii czy Grecji… Podpowiadamy jak w kilku prostych krokach przeprowadzić efektowną metamorfozę.
Powiązane dokumenty

Luksfery rozświetlają kuchnię
26.7.2017, Źródło: NOMOS
Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym luksfery świetnie się sprawdzają. Nie ograniczają dostępu światła i są łatwe w utrzymaniu czystości. A ich kreatywne wykorzystanie podpowiadają bogate kolekcje wzorów i kolorów oraz własna wyobraźnia.
Powiązane dokumenty