Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Nieruchomości
Polski rynek nieruchomości. Raport Metrohouse i Expandera Grudzień 2017
3.1.2018, Źródło: metrohouse.pl
Według najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, ceny transakcyjne w większości analizowanych miast nie uległy znacznym podwyżkom. Wyjątkiem jest Łódź, która zanotowała wzrosty aż o 9%, w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Powiązane dokumenty

Rząd przyjął projekt zmian ułatwiających tworzenie gminnego zasobu mieszkaniowego
3.1.2018, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń, ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.
Powiązane dokumenty

Polak pragnie luksusu. Rośnie rynek nieruchomości ekskluzywnych
18.10.2017, Źródło: Wawel Service
Raport KPMG „Rynek dóbr luksusowych” szacuje, że w Polsce mieszka ponad milion osób zamożnych i bogatych. Do 2019 roku ich liczba prawdopodobnie wzrośnie do 1,3 mln, a dochód netto tej grupy sięgnie 220 mld zł. To sprawi, że rynek nieruchomości ekskluzywnych będzie rósł w siłę.
Powiązane dokumenty

Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w drugim kwartale 2017 roku
11.10.2017, Źródło: GUS
Opublikowane zostało obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 10 października 2017 r. w sprawie wskaźników zmian cen dla lokali mieszkalnych w drugim kwartale 2017 r. z podziałem na województwa.
Powiązane dokumenty

Rusza wyścig o przyszłoroczne Mieszkanie dla Młodych (MdM)
10.10.2017, Źródło: NOTUS Finanse S.A.
Znamy limity w programie Mieszkanie dla Młodych, obowiązujące w IV kwartale tego i I kwartale przyszłego roku. To informacja na którą czekali wszyscy planujący kupno nieruchomości w ramach MDM. Pozwoli ona na wybór właściwej nieruchomości i szybkie złożenie wniosku w pierwszych dniach przyszłego roku. Czasu będzie niewiele, bo podobnie jak w roku 2017 środki wyczerpią się błyskawicznie – uważa główny analityk Notus Finanse, Michał Krajkowski.
Powiązane dokumenty

Teraz to zupełnie inna hossa
6.10.2017, Źródło: Ochnik Development
Podstawą dzisiejszego boomu w mieszkaniówce są długoterminowe inwestycje w nieruchomości, a nie zarobki spekulacyjne, jak przed dekadą.
Powiązane dokumenty

Małe mieszkanie na całe życie? Niekoniecznie!
4.10.2017, Źródło: Sento
Kiedy nowe mieszkanie po kilku miesiącach od przeprowadzki przestaje spełniać oczekiwania, przychodzi pytanie, co z nim zrobić. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale mieszkanie obciążone hipoteką można sprzedać!
Powiązane dokumenty

Cudzoziemcy inwestują w polskie mieszkania
3.10.2017, Źródło: GEO Grupa Deweloperska
Krajowy rynek nieruchomości cieszy się coraz większą popularnością w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, jednak liderami w dalszym ciągu pozostają obywatele Ukrainy. Obcokrajowcy inwestują zarówno w lokale mieszkalne, jak i użytkowe.
Powiązane dokumenty

Kredytowy paradoks – wyższy wkład własny może oznaczać droższy kredyt
2.10.2017, Źródło: Bankier.pl
Wkład własny w kredycie hipotecznym jest dla banku rodzajem bufora bezpieczeństwa – zabezpiecza zaangażowane środki, np. na wypadek spadku wartości nieruchomości. Mogłoby się wydawać, że banki powinny premiować klientów, którzy angażują swoje oszczędności w transakcję i w mniejszym stopniu polegają na zewnętrznym finansowaniu. Bankier.pl ostrzega, że nie zawsze jednak w takiej sytuacji można liczyć na niższą marżę.
Powiązane dokumenty

Mieszkanie Plus nie wstrząśnie polskim rynkiem nieruchomości
27.9.2017, Źródło: NOTUS Finanse S.A.
Mieszkanie Plus to program, który może poprawić warunki lokalowe części Polaków, ale na pewno nie zmieni znacząco obrazu rynku nieruchomości. Rynek deweloperski dalej będzie się rozwijał, osoby inwestujące w najem także będą zarabiać. Rządowy program będzie tylko uzupełnieniem, ale nie realną konkurencją dla obecnie funkcjonujących rozwiązań. Z pewnością będzie dużą wartością dla mniejszych miejscowości, gdzie aktywność deweloperów jest niewystarczająca – pisze w swojej analizie Michał Krajkowski, główny analityk Notus Finanse.
Powiązane dokumenty