MEDIA SPOŁECZNOCIOWE
facebook twitter rss
 
Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Dokument dostępny dla zarejestrowanych użytkowników
Do not fill this:

Przykład:

Ustalanie wartości zamówienia na roboty budowlane

Gwarancja 27.1.2011, , Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer Sp. z o.o.

Józef Nowicki

Ustalanie wartości zamówienia na roboty budowlane

Zgodnie z art. 32 ust. 1 Pzp podstawą ustalenia wartości zamówienia jest całkowite szacunkowe wynagrodzenie wykonawcy, bez podatku od towarów i usług, ustalone przez zamawiającego z należytą starannością. Sposób ustalania wartości zamówienia zależy od tego, czy przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych, czy jednoczesne zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych.

Jeżeli przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w rozumieniu PrBud, wartość zamówienia na roboty budowlane ustala się na podstawie kosztorysu inwestorskiego sporządzanego na etapie opracowania dokumentacji projektowej; albo na podstawie planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym – jeżeli przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w rozumieniu PrBud (art. 33 ust. 1 pkt 1 Pzp). Jeżeli przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu PrBud, wartość zamówienia na roboty budowlane ustala się na podstawie planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (art. 33 ust. 1 pkt 2 Pzp).

...
Koniec przykładu
...

Dostęp do tego dokumentu mają tylko abonenci Budinfo Premium/Premium Plus po zalogowaniu się podając nazwę użytkownika i osobiste hasło.

Zamów swój abonament Budinfo i zyskaj dostęp do przepisów prawnych oraz ponad 24 000 stron informacji z zakresu wiedzy budowlanej. Bardzo łatwa nawigacja w tej unikalnej bibliotece, zaawansowany system wyszukiwania sprawiają, że zawsze szybko odnajdziesz prawidłowe i zweryfikowane informacje.

Więcej o Budinfo

Jeśli nie posiadasz abonamentu, ale jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, możesz korzystać z darmowego dostępu do określonych dokumentów.

Nie znaleziono powiązanych dokumentów