Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Architektura
Gdzie w Polsce kupimy najtańsze mieszkania?
18.5.2018, Źródło: rynekpierwotny.pl
Ceny mieszkań w Polsce zależą przede wszystkim od ich lokalizacji. Najdroższe położone są w pobliżu metropolii – Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania i w turystycznych kurortach jak Zakopane. Najtańsze kupimy natomiast w Zielonej Górze. Jednak w mniejszych miastach, także wojewódzkich ceny są do siebie zbliżone. Nie widać znaczących różnic.
Powiązane dokumenty

W Polsce ceny mieszkań rosną, ale nie tak jak w Europie
18.5.2018, Źródło: Prime Time PR
W ostatnim roku ceny mieszkań znacznie wzrosły. Wpływ na taki stan rzeczy ma m.in. zwiększający się popyt, coraz droższe działki budowlane oraz brak siły roboczej. Pomimo wzrostu cen, daleko nam jeszcze do Islandii czy Irlandii, gdzie lokale drożeją w ekspresowym tempie.
Powiązane dokumenty

Mieszkanie Plus i fundusze europejskie – trzeci dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego
17.5.2018, Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
W Polsce brakuje mieszkań, szczególnie na wynajem. Szacunki mówią o tym, że dla pełnego zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych potrzeba od 1 do nawet 3 mln mieszkań. Imponujące wyniki liczby oddawanych do użytku mieszkań czy pozwoleń na budowę wciąż są mniejsze niż popyt na własne lokum. Program Mieszkanie Plus ma wspierać osoby, które chcą wynająć mieszkanie a z rożnych powodów nie mogą lub nie chcą zaciągać na ten cel kredytu hipotecznego.
Powiązane dokumenty

Miasta mają głos. Ważna dyskusja w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju
17.5.2018, Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Jaka będzie przyszłość miast w UE? Jakie inwestycje w miastach powinna finansować polityka spójności po 2020? Jakie instrumenty w ramach polityki spójności są potrzebne miastom? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Agenda Miejska dla UE oraz jej wpływ na europejską i krajową politykę miejską”.
Powiązane dokumenty

Sejm przyjął projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym
17.5.2018, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
10 maja 2018 r. Sejm przyjął projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Ustawa umożliwi powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) oraz towarzyszących mu inwestycji tworzących spójny i efektywny system transportowy.
Powiązane dokumenty

Wiosenne porządki wokół domu i w ogrodzie – co trzeba zrobić?
17.4.2018, Źródło: PR EXPERT
Czyszczenie, mycie, zamiatanie – wiosna to czas wielkich pozimowych porządków. Zaczynamy przygotowania do nowego sezonu wokół domu i w ogrodzie.
Powiązane dokumenty

Rynek mieszkaniowy bez MdM
17.4.2018, Źródło: Prime Time PR
Deweloperzy muszą radzić sobie bez rządowego wsparcia. Program MdM, zasilający głównie rynek pierwotny, przeszedł do historii. Czy oznacza to wzrost zainteresowania lokalami z drugiej ręki?
Powiązane dokumenty

Trendy 2018 r. w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym
17.4.2018, Źródło: Prime Time PR
Oszczędne formy, stonowane kolory, funkcjonalne rozwiązania oraz energooszczędność to główne kierunki rozwoju współczesnego budownictwa. Jakich udogodnień poszukują inwestorzy i które materiały wykończeniowe są obecnie najmodniejsze?
Powiązane dokumenty

Renowacja elewacji to konieczność
17.4.2018, Źródło: Greinplast.pl
Każda elewacja wymaga systematycznej pielęgnacji, aby pozostała czysta i efektowna. Trwałość systemu ociepleń wynosi nawet 25-30 lat, jednak musimy pamiętać, że co najmniej raz na 5 lat powierzchnię elewacji należy oczyścić i zdezynfekować, a w okresie do 10 lat - odmalować.
Powiązane dokumenty

W wielu miastach mieszkania podrożały
17.4.2018, Źródło: Prime Time PR
Rynek mieszkaniowy nie zwalnia tempa. Liczba sprzedanych lokali cały czas się zwiększa, a zainteresowanych zakupem kolejnych przybywa. Wraz ze wzrostem popytu rosną też ceny mieszkań, ale nie we wszystkich miastach.
Powiązane dokumenty