Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Architektura
Ogrodzenie ma znaczenie – ekspert radzi, jak wybrać rozwiązanie spójne ze stylistyką posesji
12.3.2018, Źródło: Libet SA.
Ogrodzenie ma do spełnienia wiele funkcji – wytycza granice działki, chroni przed wtargnięciem niepożądanych osób, zapewnia osłonę przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów, a także stanowi wizytówkę posesji. Przy wyborze materiałów z jakich je zbudujemy powinniśmy zatem kierować się nie tylko względami użytkowymi, ale też estetycznymi.
Powiązane dokumenty

4 rzeczy, o których warto pamiętać przed budową domu w 2018 roku
12.3.2018, Źródło: dobredomy.pl
W ciągu ostatnich miesięcy w przepisach prawa budowlanego pojawiły się znaczące zmiany – wprowadzono m.in. możliwość stawiania domów na podstawie zgłoszenia budowy. Od 1 stycznia zaczęły także obowiązywać nowe przepisy dotyczące warunków technicznych zabudowy, a ceny za materiały budowlane ponownie wzrosły. Osoby, które w 2018 roku chcą postawić dom, muszą więc na bieżąco śledzić wszystkie zmiany w prawie.
Powiązane dokumenty

Ekologiczne sposoby ogrzewania domu – przegląd najlepszych instalacji grzewczych
12.3.2018, Źródło: dobredomy.pl
W tym roku stężenie smogu w wielu polskich miastach już kilkakrotnie przekroczyło dopuszczalne normy. Szkodliwy dla zdrowia pyły PM2.5 oraz PM10 występuje najczęściej zimą, bo wiele domów ogrzewa się za pomocą pieców węglowych. Na szczęście istnieje coraz więcej sposobów na ekologiczne ocieplanie domu. Które z nich mogą być dla Ciebie najlepsze? Poznaj zalety 3 nowoczesnych instalacji grzewczych.
Powiązane dokumenty

RODO w branży nieruchomości
12.3.2018, Źródło: GEO Grupa Deweloperska
Już niebawem, bo 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać RODO, unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Dotyczy ono wszystkich firm, które gromadzą i wykorzystują dane osób fizycznych, w tym również branży nieruchomości. W jaki sposób deweloperzy powinni przygotować się do nowych regulacji, aby odpowiednio zabezpieczyć dane klientów i nie ponieść wielomilionowych kar?
Powiązane dokumenty

Co jest miarą sukcesu projektu rewitalizacyjnego. Zaglądamy za kulisy projektu OFF Piotrkowska Center w Łodzi
3.1.2018, Źródło: Tower Communications
Co charakteryzuje udaną rewitalizację z udziałem prywatnego kapitału? Czy jest to sukces komercyjny? A może wartość dodana dla lokalnej społeczności? Przykład OFF Piotrkowska Center w Łodzi pokazuje, że jedno wcale nie wyklucza drugiego. O tym, jak zarządzać niełatwym projektem rewitalizacyjnym, opowiada zespół OPG Property Professionals.
Powiązane dokumenty

Dobry układ. Czyli jak zaplanować wiąznie cegieł w murze
2.11.2017, Źródło: LHL Klinkier
Najprostsze formy są często najlepszą bazą do tworzenia wyjątkowych projektów. Doskonały przykład to znana wszystkim cegła. Klasyczny materiał o niezmienionej od wieków budowie zaskakuje możliwościami tworzenia zróżnicowanych aranżacji. I nie chodzi tu tylko o kolor czy fakturę, ale także wykorzystywanie różnego rodzaju wiązań, czyli technik ułożenia.
Powiązane dokumenty

Wystrój wnętrz: jakie kolory modne jesienią?
10.10.2017, Źródło: Komandor
Designerzy pożegnali już lato. Dotychczasową paletę barw czas zastąpić najmodniejszymi kolorami sezonu jesień/zima, które tradycyjnie wybrał amerykański Instytut Pantone. Jednak, po raz pierwszy w historii, inspiracją dla legendarnej firmy były nie tylko kolekcje projektantów z New York Fashion Week, ale też i te prezentowane w Londynie. Ich wybór może lekko zaskakiwać.
Powiązane dokumenty

Atrakcyjna elewacja domu. Co wybrać?
5.10.2017, Źródło: HomeKONCEPT
Piękna elewacja stanowi wizytówkę całego domu. Tynk z elementami drewnianymi czy deskami kompozytowymi, a może płyty betonowe lub okładziny z naturalnego kamienia? Każde z tych rozwiązań może podkreślać estetykę zrealizowanego domu. W tym artykule zastanowimy się, które materiały wybrać, aby elewacja była efektowna wizualnie, nowoczesna, a przy tym bardzo trwała.
Powiązane dokumenty

Polaków marzenia o dużych przeszkleniach
26.9.2017, Źródło: HomeKONCEPT
Dom z wieloma przeszkleniami to symbol nowoczesności. To także piękne widoki za oknem, które zapierają dech w piersiach oraz element podnoszący atrakcyjność całej bryły.
Powiązane dokumenty

Londyński budynek zwycięża prestiżowy konkurs Iconic Architecture Award 2017
15.9.2017, Źródło: SSAB
Tin House to rozpoznawalny i uznany na całym świecie dom, a udowodnił to międzynarodowy konkurs Iconic Architecture Award 2017, w którym zwyciężył. Co ciekawe, budynek niemal w całości został wykonany z organicznej stali GreenCoat, którego producentem jest SSAB.
Powiązane dokumenty