Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Nieruchomości
Czy boom mieszkaniowy wkrótce się skończy?
10.5.2018, Źródło: rynekpierwotny.pl
Z najnowszych danych zamieszczonych przez GUS wynika, że hossa w mieszkaniówce trwa w najlepsze. Jednak jak zauważa Home Broker, zmniejsza się dynamika sprzedaży, a na rynku pojawiają się sygnały alarmowe.
Powiązane dokumenty

Kalifornia wprowadziła obowiązek montażu paneli fotowoltaicznych w domach
10.5.2018, Źródło: gramwzielone.pl
Władze amerykańskiego stanu, który już teraz jest liderem w USA w zakresie produkcji energii odnawialnej, zdecydowały, że w nowych domach, powstających począwszy od 2020 r., muszą być instalowane systemy fotowoltaiczne.
Powiązane dokumenty

Specustawa mieszkaniowa po konsultacjach społecznych
10.5.2018, Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Zgoda na realizację inwestycji mieszkaniowej będzie zależała od gminy – nie od wojewody. Na etapie wniosku inwestora trzeba będzie przedstawić koncepcję inwestycji – założenia urbanistyczne. To niektóre efekty konsultacji publicznych projektu specustawy mieszkaniowej. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przedstawiło zmiany w projektowanych przepisach.
Powiązane dokumenty

Stoisz przed wyborem projektu domu? Nie popełniaj tych błędów
10.5.2018, Źródło: Prime Time PR
Gotowe projekty domów od wielu lat cieszą się w Polsce dużą popularnością. Jednak wybór idealnego domu z katalogu wcale nie jest prosty. Popełnione na tym etapie błędy mogą sprawić, że nie spełni on naszych oczekiwań, narazi na dodatkowe koszty albo będzie całkowicie niemożliwy do zrealizowania.
Powiązane dokumenty

Czy opłaca się zainwestować w mieszkanie dla studenta?
10.5.2018, Źródło: Prime Time PR
Część rodziców, których dzieci rozpoczynają studia w innym mieście, wspomaga je finansowo, a tym samym staje przed dylematem - wynająć pokój czy kupić studentowi mieszkanie? Wbrew pozorom, taka inwestycja nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób dysponujących pokaźnym majątkiem. Może opłacać się również inwestorom wspomagającym się kredytem hipotecznym. Dlaczego lepiej kupić mieszkanie niż je wynajmować?
Powiązane dokumenty

Polski rynek nieruchomości. Raport Metrohouse i Expandera Grudzień 2017
3.1.2018, Źródło: metrohouse.pl
Według najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, ceny transakcyjne w większości analizowanych miast nie uległy znacznym podwyżkom. Wyjątkiem jest Łódź, która zanotowała wzrosty aż o 9%, w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Powiązane dokumenty

Rząd przyjął projekt zmian ułatwiających tworzenie gminnego zasobu mieszkaniowego
3.1.2018, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń, ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.
Powiązane dokumenty

Polak pragnie luksusu. Rośnie rynek nieruchomości ekskluzywnych
18.10.2017, Źródło: Wawel Service
Raport KPMG „Rynek dóbr luksusowych” szacuje, że w Polsce mieszka ponad milion osób zamożnych i bogatych. Do 2019 roku ich liczba prawdopodobnie wzrośnie do 1,3 mln, a dochód netto tej grupy sięgnie 220 mld zł. To sprawi, że rynek nieruchomości ekskluzywnych będzie rósł w siłę.
Powiązane dokumenty

Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w drugim kwartale 2017 roku
11.10.2017, Źródło: GUS
Opublikowane zostało obwieszczenie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 10 października 2017 r. w sprawie wskaźników zmian cen dla lokali mieszkalnych w drugim kwartale 2017 r. z podziałem na województwa.
Powiązane dokumenty

Rusza wyścig o przyszłoroczne Mieszkanie dla Młodych (MdM)
10.10.2017, Źródło: NOTUS Finanse S.A.
Znamy limity w programie Mieszkanie dla Młodych, obowiązujące w IV kwartale tego i I kwartale przyszłego roku. To informacja na którą czekali wszyscy planujący kupno nieruchomości w ramach MDM. Pozwoli ona na wybór właściwej nieruchomości i szybkie złożenie wniosku w pierwszych dniach przyszłego roku. Czasu będzie niewiele, bo podobnie jak w roku 2017 środki wyczerpią się błyskawicznie – uważa główny analityk Notus Finanse, Michał Krajkowski.
Powiązane dokumenty