Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Nieruchomości
Teraz to zupełnie inna hossa
6.10.2017, Źródło: Ochnik Development
Podstawą dzisiejszego boomu w mieszkaniówce są długoterminowe inwestycje w nieruchomości, a nie zarobki spekulacyjne, jak przed dekadą.
Powiązane dokumenty

Małe mieszkanie na całe życie? Niekoniecznie!
4.10.2017, Źródło: Sento
Kiedy nowe mieszkanie po kilku miesiącach od przeprowadzki przestaje spełniać oczekiwania, przychodzi pytanie, co z nim zrobić. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale mieszkanie obciążone hipoteką można sprzedać!
Powiązane dokumenty

Cudzoziemcy inwestują w polskie mieszkania
3.10.2017, Źródło: GEO Grupa Deweloperska
Krajowy rynek nieruchomości cieszy się coraz większą popularnością w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, jednak liderami w dalszym ciągu pozostają obywatele Ukrainy. Obcokrajowcy inwestują zarówno w lokale mieszkalne, jak i użytkowe.
Powiązane dokumenty

Kredytowy paradoks – wyższy wkład własny może oznaczać droższy kredyt
2.10.2017, Źródło: Bankier.pl
Wkład własny w kredycie hipotecznym jest dla banku rodzajem bufora bezpieczeństwa – zabezpiecza zaangażowane środki, np. na wypadek spadku wartości nieruchomości. Mogłoby się wydawać, że banki powinny premiować klientów, którzy angażują swoje oszczędności w transakcję i w mniejszym stopniu polegają na zewnętrznym finansowaniu. Bankier.pl ostrzega, że nie zawsze jednak w takiej sytuacji można liczyć na niższą marżę.
Powiązane dokumenty

Mieszkanie Plus nie wstrząśnie polskim rynkiem nieruchomości
27.9.2017, Źródło: NOTUS Finanse S.A.
Mieszkanie Plus to program, który może poprawić warunki lokalowe części Polaków, ale na pewno nie zmieni znacząco obrazu rynku nieruchomości. Rynek deweloperski dalej będzie się rozwijał, osoby inwestujące w najem także będą zarabiać. Rządowy program będzie tylko uzupełnieniem, ale nie realną konkurencją dla obecnie funkcjonujących rozwiązań. Z pewnością będzie dużą wartością dla mniejszych miejscowości, gdzie aktywność deweloperów jest niewystarczająca – pisze w swojej analizie Michał Krajkowski, główny analityk Notus Finanse.
Powiązane dokumenty

Inwestycja w nieruchomości komercyjne – na co zwrócić uwagę?
22.9.2017, Źródło: Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni
Przy zakupie nieruchomości komercyjnych kluczowe znaczenie ma wnikliwa analiza jej stanu prawnego i faktycznego. To dzięki niej kupujący uniknie ewentualnych trudności i bezpiecznie sfinalizuje transakcję. Inwestor powinien zwrócić szczególną uwagę na kwestię pierwokupu, praw i roszczeń obciążających nieruchomość, narodowości nabywcy, a także zgód i pozwoleń na użytkowanie budynków. Nie bez znaczenia pozostaje również weryfikacja aspektów ograniczających swobodę nabywcy wobec nieruchomości, związana z ochroną środowiska oraz zabytków.
Powiązane dokumenty

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce czekają zmiany
20.9.2017, Źródło: CBRE
CBRE opracowało nową edycję raportu „Rynek Nieruchomości Komercyjnych w Polsce”, która opisuje aktualną kondycję oraz prognozy ekspertów dotyczące kluczowych sektorów nieruchomości komercyjnych: biurowego w Warszawie i miastach regionalnych, przemysłowo-logistycznego, handlowego oraz inwestycyjnego. Dodatkowo, raport zawiera odrębne sekcje poświęcone nowemu standardowi sprawozdawczości finansowej - MSSF 16 (ang. IFRS 16) oraz nowym przepisom podatkowym dot. REIT-ów i jego potencjalnym wpływie na rynek nieruchomości w Polsce.
Powiązane dokumenty

Czy mieszkania zdrożeją?
15.9.2017, Źródło: GEO Grupa Deweloperska
Rynek deweloperski bije rekordy. Wzrasta zapotrzebowanie na pracowników, drożeją materiały, a tym samym generalne wykonawstwo budowlane. Czy czeka nas rychła podwyżka cen mieszkań? Co może wpłynąć na decyzję deweloperów?
Powiązane dokumenty

Rewitalizacja a rynek nieruchomości. Zrozumieć trend
14.9.2017, Źródło: OPG Property Professionals
Rekultywacja i zmiana funkcji starych kamienic, pałaców czy kompleksów pofabrycznych coraz częściej ląduje w orbicie zainteresowań biznesu. Czy na rewitalizacji faktycznie można zarobić? Co stoi za panującym obecnie na rynku nieruchomości trendem? Jakich błędów powinien wystrzegać się inwestor?
Powiązane dokumenty

Rusza Krajowy Zasób Nieruchomości
12.9.2017, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
11 września 2017 r. weszła w życie ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Utworzony zostanie Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN), który będzie gospodarował nieruchomościami Skarbu Państwa, przeznaczając je pod budowę mieszkań o atrakcyjnym czynszu (jego wysokość będzie określana rozporządzeniem Rady Ministrów), w formule najmu lub najmu z opcją dojścia do własności oraz realizował wiele innych zadań związanych z ochroną praw najemców.
Powiązane dokumenty