Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności - Elektrotechnika
Francuzi chcą podwoić moc OZE do 2028 roku
28.1.2019, Źródło: cire.pl
Francuskie Ministerstwo transformacji ekologicznej i solidarności opublikowało wieloletni program energetyczny (PPE). Dokument prezentuje ścieżkę rozwoju francuskiej energetyki w perspektywie 2028 roku.
Powiązane dokumenty

Minister Tchórzewski na X Europejskim Kongresie Gospodarczym
24.5.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Długofalowa polityka energetyczna musi doprowadzić do zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej i stabilności systemu - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenie odbyło się 14-16 maja 2018 r. w Katowicach.
Powiązane dokumenty

W przyszłym tygodniu ruszają farmy PV o mocy 10MW
24.5.2018, Źródło: cire.pl
Na przyszły tydzień firma Chatteris Investments zapowiedziała uruchomienie w Polsce dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 10 MW.
Powiązane dokumenty

Kodeks dobrych praktyk energetyki wiatrowej na EKG 2018
24.5.2018, Źródło: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
W trakcie debaty poświęconej OZE, która odbyła się na Europejskim Kongresie Gospodarczym Janusz Gajowiecki – Prezes PSEW zwrócił uwagę, że w interesie rządu i obywateli jest inwestowanie w najtańsze i najmniej emisyjne technologie, zwłaszcza w kontekście prognoz gwałtownych wzrostów cen energii i wzrostu cen uprawnień emisji CO2. OZE na świecie nie jest już dodatkiem do mixu, a staje się fundamentem.
Powiązane dokumenty

TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności
24.5.2018, Źródło: TAURON
Budowa infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych to zakres zainicjowanej współpracy pomiędzy TAURON Polska Energia oraz ING Bankiem Śląskim. List intencyjny w sprawie wspólnych działań został podpisany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.
Powiązane dokumenty

Wspólne warsztaty URE i TOE dotyczące rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce
24.5.2018, Źródło: www.ure.gov.pl
23 maja br. Urząd Regulacji Energetyki i Towarzystwo Obrotu Energią przeprowadzili wspólne warsztaty dotyczące dalszego rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce.
Powiązane dokumenty

PGE przetestowała drony-zwiadowców i sieć bezprzewodowych czujników temperatury
27.4.2018, Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
W elektrowniach i kopalniach należących do Grupy PGE zostały przebadane start-upowe technologie dozorowania strategicznych obiektów i diagnozowania usterek kilometrowych taśmociągów.
Powiązane dokumenty

PGE Dystrybucja w konsorcjum realizującym projekt zwiększający udział prosumentów w rynku energii
27.4.2018, Źródło: www.cire.pl
W kwietniu rozpoczęło pracę konsorcjum realizujące projekt zwiększający rolę prosumentów w funkcjonowaniu sieci elektroenergetycznej. Liderem konsorcjum jest Politechnika Łódzka, a w jego skład wchodzą także PGE Dystrybucja, Politechnika Lubelska oraz przedsiębiorstwo Apator Elkomtech,
Powiązane dokumenty

PGE opracuje prototyp robota do zadań specjalnych w elektrowni
27.4.2018, Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Grupa PGE pozyskała 27,5 mln zł na realizację innowacyjnych projektów w ramach Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego. Granty z NCBR otrzyma 6 projektów rozwijanych na rzecz spółek z Grupy PGE. Jeden z nich polega na budowie robota do inspekcji kotłów energetycznych, w których elektrownie spalają zmielony węgiel.
Powiązane dokumenty

Brytyjska firma zaprezentowała domową ładowarkę obsługującą V2G
27.4.2018, Źródło: www.orpa.pl
Brytyjska spółka OVO Energy zaprezentowała VCharge – pierwszą na świecie domową ładowarkę naścienną do samochodów elektrycznych, która obsługuje technologię Vehicle-to-Grid (V2G).
Powiązane dokumenty