Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Liga sprawiedliwych – wiemy, kto wybierze Fasady Roku 2019
22.5.2019
1 kwietnia br. wystartowała rywalizacja o miano Fasady Roku 2019. Zanim jednak poznamy pełną obsadę zobaczmy, kto będzie oceniał tegorocznych kandydatów i zdecyduje, do kogo powędruje prestiżowy tytuł, 10 000 zł i miejsce w międzynarodowej odsłonie zmagań – Baumit Life Challenge. Sprawdźmy, komu tym razem przypadło to odpowiedzialne zadanie.
Powiązane dokumenty

Elewacyjne show, czyli krótka rozprawa o betonowym kamieniu dekoracyjnym
17.5.2019
Choć kojarzony jest głównie z wystrojem wnętrz, w swojej betonowej odmianie równie efektownie prezentuje się na elewacji, ogrodzeniu czy jako element architektury ogrodu. Mowa naturalnie o kamieniu dekoracyjnym, stanowiącym nieszablonową alternatywę dla standardowych materiałów wykończeniowych takich jak tynki czy klinkier. To rozwiązanie nadaje budynkowi indywidualny styl i podkreśla jego wyjątkowy charakter.
Powiązane dokumenty

Projekt zmian warunków legalizacji "starych" samowoli budowlanych
7.3.2019, Źródło: ministerstwo inwestycji i rozwoju
Prostszą i bezpłatną legalizację użytkowanych przez ponad 20 lat budynków wybudowanych bez zgłoszenia i bez pozwolenia na budowę zamierza wprowadzić Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dziś przy legalizacji "starych" samowoli budowlanych trzeba udowodnić zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub warunkami zabudowy, co jest trudne, bo od czasu wykonania robót plan mógł się wielokrotnie zmieniać a warunki zabudowy są nieaktualne.
Powiązane dokumenty

Gładki efekt w ekspresowym tempie
22.2.2019, Źródło: buenavistamediagroup.pl
Tynkowanie w jeden dzień? Wielu zapewne powie: „niemożliwe”. A jednak! Na polskim rynku dostępny jest już pierwszy szybkowiążący tynk cementowo-wapienny, który pozwala na przeprowadzenie tego typu robót na przestrzeni zaledwie kilku godzin. Jeśli więc zależy nam na szybkim wykończeniu pomieszczeń, warto pamiętać, że mamy do dyspozycji takie rozwiązanie. Podpowiadamy jak krok po kroku szybko przygotować ściany do dekorowania.
Powiązane dokumenty

Harmonia inspirowana naturą
20.2.2019, Źródło: buenavistamediagroup.pl
Współczesna architektura jednorodzinna coraz częściej zachwyca odważną wizją, lepiej odpowiada na aktualne potrzeby mieszkańców i środowiska, a przy tym dobrze koresponduje ze swoim otoczeniem, tworząc z nim spójną całość. Co więcej, wokół nas przybywa realizacji, które udowadniają, że tego typu zabudowa nie musi być schematyczna, powtarzalna i nudna. By się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej – tegorocznego zwycięzcę konkursu Fasada Roku 2018.
Powiązane dokumenty

Odrodzone dziedzictwo – perła Wielkopolski znów błyszczy!
6.2.2019, Źródło: buenavistamediagroup.pl
Pałace i inne obiekty rezydencjonalne to od wieków integralna część polskiego krajobrazu. Odrestaurowane zachwycają wytwornością oraz różnorodnością stylów, stanowiąc doskonałą przeciwwagę dla współczesnej architektury, a przede wszystkim przypominając o tym co było. Jedną z takich niezwykłych pamiątek przeszłości jest Pałac w Jankowicach pod Tarnowem Podgórnym (woj. wielkopolskie), który dzięki zabiegom renowacyjnym niedawno powrócił do czasów swojej największej świetności, zdobywając przy tym tytuł Fasady Roku 2018.
Powiązane dokumenty

Inteligentny dom to rzeczywistość
28.1.2019, Źródło: echoPR
Pomimo rozwoju technologii automatyki domowej wielu osobom inteligentny budynek kojarzy się z przyszłością, która ma dopiero nadejść. Takie rozwiązania są już jednak osiągalne i oferują ich właścicielom szereg korzyści, jak zdrowy mikroklimat, komfort i bezpieczeństwo. Czego jeszcze można oczekiwać po takim rozwiązaniu?
Powiązane dokumenty

Projekt nowej ustawy Prawo zamówień publicznych skierowany do uzgodnień
28.1.2019, Źródło: www.uzp.gov.pl
W dniu 24 stycznia 2019 r. projekt ustawy Prawo zamówień publicznych został skierowany do uzgodnień, opiniowania i konsultacji publicznych. Projekt nowej ustawy został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urząd Zamówień Publicznych.
Powiązane dokumenty

Francuzi chcą podwoić moc OZE do 2028 roku
28.1.2019, Źródło: cire.pl
Francuskie Ministerstwo transformacji ekologicznej i solidarności opublikowało wieloletni program energetyczny (PPE). Dokument prezentuje ścieżkę rozwoju francuskiej energetyki w perspektywie 2028 roku.
Powiązane dokumenty

Energooszczędność – czy jesteśmy gotowi na 2021 rok?
28.1.2019, Źródło: echoPR
Już od roku funkcjonują zaostrzone kryteria energooszczędności w budynkach, według których nowo powstające domy jednorodzinne mają charakteryzować się cząstkową wartością na energię na potrzeby ogrzewania, wentylacji i c.w.u. na poziomie 95 kWh/(m2rok). Od 1 stycznia 2021 roku to kryterium ma ulec dalszemu podwyższeniu. Czy będzie je łatwo spełnić?
Powiązane dokumenty