Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Projekt zmian warunków legalizacji "starych" samowoli budowlanych
7.3.2019, Źródło: ministerstwo inwestycji i rozwoju
Prostszą i bezpłatną legalizację użytkowanych przez ponad 20 lat budynków wybudowanych bez zgłoszenia i bez pozwolenia na budowę zamierza wprowadzić Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dziś przy legalizacji "starych" samowoli budowlanych trzeba udowodnić zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub warunkami zabudowy, co jest trudne, bo od czasu wykonania robót plan mógł się wielokrotnie zmieniać a warunki zabudowy są nieaktualne.
Powiązane dokumenty

Gładki efekt w ekspresowym tempie
22.2.2019, Źródło: buenavistamediagroup.pl
Tynkowanie w jeden dzień? Wielu zapewne powie: „niemożliwe”. A jednak! Na polskim rynku dostępny jest już pierwszy szybkowiążący tynk cementowo-wapienny, który pozwala na przeprowadzenie tego typu robót na przestrzeni zaledwie kilku godzin. Jeśli więc zależy nam na szybkim wykończeniu pomieszczeń, warto pamiętać, że mamy do dyspozycji takie rozwiązanie. Podpowiadamy jak krok po kroku szybko przygotować ściany do dekorowania.
Powiązane dokumenty

Harmonia inspirowana naturą
20.2.2019, Źródło: buenavistamediagroup.pl
Współczesna architektura jednorodzinna coraz częściej zachwyca odważną wizją, lepiej odpowiada na aktualne potrzeby mieszkańców i środowiska, a przy tym dobrze koresponduje ze swoim otoczeniem, tworząc z nim spójną całość. Co więcej, wokół nas przybywa realizacji, które udowadniają, że tego typu zabudowa nie musi być schematyczna, powtarzalna i nudna. By się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej – tegorocznego zwycięzcę konkursu Fasada Roku 2018.
Powiązane dokumenty

Odrodzone dziedzictwo – perła Wielkopolski znów błyszczy!
6.2.2019, Źródło: buenavistamediagroup.pl
Pałace i inne obiekty rezydencjonalne to od wieków integralna część polskiego krajobrazu. Odrestaurowane zachwycają wytwornością oraz różnorodnością stylów, stanowiąc doskonałą przeciwwagę dla współczesnej architektury, a przede wszystkim przypominając o tym co było. Jedną z takich niezwykłych pamiątek przeszłości jest Pałac w Jankowicach pod Tarnowem Podgórnym (woj. wielkopolskie), który dzięki zabiegom renowacyjnym niedawno powrócił do czasów swojej największej świetności, zdobywając przy tym tytuł Fasady Roku 2018.
Powiązane dokumenty

Inteligentny dom to rzeczywistość
28.1.2019, Źródło: echoPR
Pomimo rozwoju technologii automatyki domowej wielu osobom inteligentny budynek kojarzy się z przyszłością, która ma dopiero nadejść. Takie rozwiązania są już jednak osiągalne i oferują ich właścicielom szereg korzyści, jak zdrowy mikroklimat, komfort i bezpieczeństwo. Czego jeszcze można oczekiwać po takim rozwiązaniu?
Powiązane dokumenty

Projekt nowej ustawy Prawo zamówień publicznych skierowany do uzgodnień
28.1.2019, Źródło: www.uzp.gov.pl
W dniu 24 stycznia 2019 r. projekt ustawy Prawo zamówień publicznych został skierowany do uzgodnień, opiniowania i konsultacji publicznych. Projekt nowej ustawy został opracowany wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urząd Zamówień Publicznych.
Powiązane dokumenty

Francuzi chcą podwoić moc OZE do 2028 roku
28.1.2019, Źródło: cire.pl
Francuskie Ministerstwo transformacji ekologicznej i solidarności opublikowało wieloletni program energetyczny (PPE). Dokument prezentuje ścieżkę rozwoju francuskiej energetyki w perspektywie 2028 roku.
Powiązane dokumenty

Energooszczędność – czy jesteśmy gotowi na 2021 rok?
28.1.2019, Źródło: echoPR
Już od roku funkcjonują zaostrzone kryteria energooszczędności w budynkach, według których nowo powstające domy jednorodzinne mają charakteryzować się cząstkową wartością na energię na potrzeby ogrzewania, wentylacji i c.w.u. na poziomie 95 kWh/(m2rok). Od 1 stycznia 2021 roku to kryterium ma ulec dalszemu podwyższeniu. Czy będzie je łatwo spełnić?
Powiązane dokumenty

Architektura pełna barw
28.1.2019, Źródło: buenavistamediagroup.pl
Wydawać by się mogło, że budynki wielorodzinne nie mają czym zaskakiwać. Przecież ich funkcja jest z góry jasno określona, a my trochę przyzwyczailiśmy się już do charakterystycznych bloków z wielkiej płyty, które raczej szpecą miasta niż są ich ozdobą. Na szczęście już od kilku lat biura architektoniczne stawiają na nowoczesne budynki, które są nie tylko funkcjonalne, lecz także atrakcyjne wizualnie.
Powiązane dokumenty

Minister Tchórzewski na X Europejskim Kongresie Gospodarczym
24.5.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Długofalowa polityka energetyczna musi doprowadzić do zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej i stabilności systemu - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenie odbyło się 14-16 maja 2018 r. w Katowicach.
Powiązane dokumenty