Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
Czy boom mieszkaniowy wkrótce się skończy?
10.5.2018, Źródło: rynekpierwotny.pl
Z najnowszych danych zamieszczonych przez GUS wynika, że hossa w mieszkaniówce trwa w najlepsze. Jednak jak zauważa Home Broker, zmniejsza się dynamika sprzedaży, a na rynku pojawiają się sygnały alarmowe.
Powiązane dokumenty

Kalifornia wprowadziła obowiązek montażu paneli fotowoltaicznych w domach
10.5.2018, Źródło: gramwzielone.pl
Władze amerykańskiego stanu, który już teraz jest liderem w USA w zakresie produkcji energii odnawialnej, zdecydowały, że w nowych domach, powstających począwszy od 2020 r., muszą być instalowane systemy fotowoltaiczne.
Powiązane dokumenty

Specustawa mieszkaniowa po konsultacjach społecznych
10.5.2018, Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Zgoda na realizację inwestycji mieszkaniowej będzie zależała od gminy – nie od wojewody. Na etapie wniosku inwestora trzeba będzie przedstawić koncepcję inwestycji – założenia urbanistyczne. To niektóre efekty konsultacji publicznych projektu specustawy mieszkaniowej. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przedstawiło zmiany w projektowanych przepisach.
Powiązane dokumenty

Stoisz przed wyborem projektu domu? Nie popełniaj tych błędów
10.5.2018, Źródło: Prime Time PR
Gotowe projekty domów od wielu lat cieszą się w Polsce dużą popularnością. Jednak wybór idealnego domu z katalogu wcale nie jest prosty. Popełnione na tym etapie błędy mogą sprawić, że nie spełni on naszych oczekiwań, narazi na dodatkowe koszty albo będzie całkowicie niemożliwy do zrealizowania.
Powiązane dokumenty

Czy opłaca się zainwestować w mieszkanie dla studenta?
10.5.2018, Źródło: Prime Time PR
Część rodziców, których dzieci rozpoczynają studia w innym mieście, wspomaga je finansowo, a tym samym staje przed dylematem - wynająć pokój czy kupić studentowi mieszkanie? Wbrew pozorom, taka inwestycja nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób dysponujących pokaźnym majątkiem. Może opłacać się również inwestorom wspomagającym się kredytem hipotecznym. Dlaczego lepiej kupić mieszkanie niż je wynajmować?
Powiązane dokumenty

PGE przetestowała drony-zwiadowców i sieć bezprzewodowych czujników temperatury
27.4.2018, Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
W elektrowniach i kopalniach należących do Grupy PGE zostały przebadane start-upowe technologie dozorowania strategicznych obiektów i diagnozowania usterek kilometrowych taśmociągów.
Powiązane dokumenty

PGE Dystrybucja w konsorcjum realizującym projekt zwiększający udział prosumentów w rynku energii
27.4.2018, Źródło: www.cire.pl
W kwietniu rozpoczęło pracę konsorcjum realizujące projekt zwiększający rolę prosumentów w funkcjonowaniu sieci elektroenergetycznej. Liderem konsorcjum jest Politechnika Łódzka, a w jego skład wchodzą także PGE Dystrybucja, Politechnika Lubelska oraz przedsiębiorstwo Apator Elkomtech,
Powiązane dokumenty

PGE opracuje prototyp robota do zadań specjalnych w elektrowni
27.4.2018, Źródło: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Grupa PGE pozyskała 27,5 mln zł na realizację innowacyjnych projektów w ramach Programu Badawczego Sektora Elektroenergetycznego. Granty z NCBR otrzyma 6 projektów rozwijanych na rzecz spółek z Grupy PGE. Jeden z nich polega na budowie robota do inspekcji kotłów energetycznych, w których elektrownie spalają zmielony węgiel.
Powiązane dokumenty

Brytyjska firma zaprezentowała domową ładowarkę obsługującą V2G
27.4.2018, Źródło: www.orpa.pl
Brytyjska spółka OVO Energy zaprezentowała VCharge – pierwszą na świecie domową ładowarkę naścienną do samochodów elektrycznych, która obsługuje technologię Vehicle-to-Grid (V2G).
Powiązane dokumenty

Studenci wymyślili system czujników smogu na komunikacji miejskiej
27.4.2018, Źródło: cire.pl
Pomysł na mobilny system pomiarów smogu, oparty o czujniki zainstalowane na pojazdach komunikacji miejskiej, opracowali studenci Politechniki Śląskiej. Swoją koncepcją wygrali rywalizację w konkursie na rozwiązania dot. walki ze smogiem i zmianami klimatycznymi.
Powiązane dokumenty