Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Aktualności
W przyszłym tygodniu ruszają farmy PV o mocy 10MW
24.5.2018, Źródło: cire.pl
Na przyszły tydzień firma Chatteris Investments zapowiedziała uruchomienie w Polsce dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 10 MW.
Powiązane dokumenty

Kodeks dobrych praktyk energetyki wiatrowej na EKG 2018
24.5.2018, Źródło: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
W trakcie debaty poświęconej OZE, która odbyła się na Europejskim Kongresie Gospodarczym Janusz Gajowiecki – Prezes PSEW zwrócił uwagę, że w interesie rządu i obywateli jest inwestowanie w najtańsze i najmniej emisyjne technologie, zwłaszcza w kontekście prognoz gwałtownych wzrostów cen energii i wzrostu cen uprawnień emisji CO2. OZE na świecie nie jest już dodatkiem do mixu, a staje się fundamentem.
Powiązane dokumenty

TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności
24.5.2018, Źródło: TAURON
Budowa infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych to zakres zainicjowanej współpracy pomiędzy TAURON Polska Energia oraz ING Bankiem Śląskim. List intencyjny w sprawie wspólnych działań został podpisany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.
Powiązane dokumenty

Wspólne warsztaty URE i TOE dotyczące rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce
24.5.2018, Źródło: www.ure.gov.pl
23 maja br. Urząd Regulacji Energetyki i Towarzystwo Obrotu Energią przeprowadzili wspólne warsztaty dotyczące dalszego rozwoju detalicznego rynku gazu ziemnego w Polsce.
Powiązane dokumenty

Gdzie w Polsce kupimy najtańsze mieszkania?
18.5.2018, Źródło: rynekpierwotny.pl
Ceny mieszkań w Polsce zależą przede wszystkim od ich lokalizacji. Najdroższe położone są w pobliżu metropolii – Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Poznania i w turystycznych kurortach jak Zakopane. Najtańsze kupimy natomiast w Zielonej Górze. Jednak w mniejszych miastach, także wojewódzkich ceny są do siebie zbliżone. Nie widać znaczących różnic.
Powiązane dokumenty

W Polsce ceny mieszkań rosną, ale nie tak jak w Europie
18.5.2018, Źródło: Prime Time PR
W ostatnim roku ceny mieszkań znacznie wzrosły. Wpływ na taki stan rzeczy ma m.in. zwiększający się popyt, coraz droższe działki budowlane oraz brak siły roboczej. Pomimo wzrostu cen, daleko nam jeszcze do Islandii czy Irlandii, gdzie lokale drożeją w ekspresowym tempie.
Powiązane dokumenty

Mieszkanie Plus i fundusze europejskie – trzeci dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego
17.5.2018, Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
W Polsce brakuje mieszkań, szczególnie na wynajem. Szacunki mówią o tym, że dla pełnego zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych potrzeba od 1 do nawet 3 mln mieszkań. Imponujące wyniki liczby oddawanych do użytku mieszkań czy pozwoleń na budowę wciąż są mniejsze niż popyt na własne lokum. Program Mieszkanie Plus ma wspierać osoby, które chcą wynająć mieszkanie a z rożnych powodów nie mogą lub nie chcą zaciągać na ten cel kredytu hipotecznego.
Powiązane dokumenty

Miasta mają głos. Ważna dyskusja w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju
17.5.2018, Źródło: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
Jaka będzie przyszłość miast w UE? Jakie inwestycje w miastach powinna finansować polityka spójności po 2020? Jakie instrumenty w ramach polityki spójności są potrzebne miastom? Na te i inne pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Agenda Miejska dla UE oraz jej wpływ na europejską i krajową politykę miejską”.
Powiązane dokumenty

Sejm przyjął projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym
17.5.2018, Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
10 maja 2018 r. Sejm przyjął projekt ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Ustawa umożliwi powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) oraz towarzyszących mu inwestycji tworzących spójny i efektywny system transportowy.
Powiązane dokumenty

Czy boom mieszkaniowy wkrótce się skończy?
10.5.2018, Źródło: rynekpierwotny.pl
Z najnowszych danych zamieszczonych przez GUS wynika, że hossa w mieszkaniówce trwa w najlepsze. Jednak jak zauważa Home Broker, zmniejsza się dynamika sprzedaży, a na rynku pojawiają się sygnały alarmowe.
Powiązane dokumenty