Forum - Budinfo Forum Elektrotechnika

Wykaz forów

Wróć do listy tematów

Jak właściciele prądotwórczych agregatów wiatrowych są robieni w balona
Utworzono przez Marek Sysiak on 28.1.2011 12:31
Proszę zapoznać się z zasadami i warunkami korzystania przed umieszczeniem postu.

Nowy post może być umieszczony w dole strony.
Posortuj:   Zgodnie z wątkami dyskusji Wyświetlaj wpisy od najstarszego Wyświetlaj wpisy od najnowszego

o
Jak właściciele prądotwórczych agregatów wiatrowych są robieni w balona
Kalisz28.01.2011

Jak właściciele prądotwórczych agregatów wiatrowych są robieni w balona:SILNIK

W technice to zespół różnych podzespołów mechanicznych połączonych ze sobą trwale w jeden elemant zwany dalej silnikiem służący do przekształcenia różnego rodzaju energii w energię mechaniczną:

Przykładowe silniki w technice:

- silnik spalinowy

- silnik elektryczny

- silnik parowy

- silnik rakietowy

- silnik wiatrowy

- silnik wodny

ZESPÓŁ

W technice są to co najmniej dwa elementy połączone trwale ze sobą

AGREGAT

W technice to zespół różnych maszyn połączonych ze sobą na stałe w celu wykonywania określonej pracy, stanowiących przez to jedno nowe urządzenie robocze, najczęściej we wspólnej obudowie i ze wspólnym panelem sterującym. Np. agregat prądotwórczy składający się z silnika i prądnicy.Przykładowe agregaty w technice:

- agregat gaśniczy

- agregat prądotwórczy

- agregat uprawowy(źródło: wikipedia, licencja: GNU FDL, autorzy)

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY

Agregaty prądotwórcze są autonomicznymi zespołami do wytwarzania energii elektrycznej. Zasadniczo składają się one z pojedynczej prądnicy synchronicznej, o mocy wyjściowej nie przekraczającej 1MW i napięcia niższego niż 1000V, która jest napędzana silnikiem .

Agregaty prądotwórcze mają zastosowanie w dwóch dziedzinach:

• Agregaty prądotwórcze w zastosowaniu podstawowym służą do wytwarzania energii elektrycznej dla różnych potrzeb (siła napędowa, światło, ogrzewanie itd.) na tym obszarze, gdzie nie ma żadnych innych źródeł.

• Agregaty prądotwórcze w zastosowaniu pomocniczym są wtedy stosowane, gdy normalna sieć rozdzielcza jest przerwana i z tego powodu mogą powstać szkody materialne albo finansowe, lub przy przeciążeniach sieci.

W zależności od przeznaczenia agregaty prądotwórcze dzieli się na:

• agregaty prądotwórcze w zastosowaniu lądowym;

• agregaty prądotwórcze w zastosowaniu morskim;

Agregaty prądotwórcze w zastosowaniu lądowym w zależności od sposobu ich mocowania są wytwarzane w dwóch różnych wykonaniach:

• stałe mocowanie agregatów prądotwórczych (stała instalacja);

• ruchome agregaty prądotwórcze (ruchoma instalacja).

Te dwa wykonania mogą znów ze swojej strony być podzielone na liczne typy, a mianowicie w zależności od sposobu w jaki są uruchomiane na:

• agregaty z ręcznym sterowaniem;

• agregaty z automatycznym sterowaniem;

Budowa zespołów prądotwórczych:

• silnik wysokoprężny (diesel) lub benzynowy z rozruchem ręcznym lub elektrycznym;

• prądnica synchroniczna samowzbudna (może być wyposażona w stabilizację napięcia AVR);

• metalowa rama wraz z amortyzatorami metalowo-gumowymi;

• akumulatory z osprzętem (jeżeli występuje);

• zbiornik paliwa;

• przyłącza z gniazdami;

• tłumik spalin;

• obudowa wyciszona (jeżeli występuje).

Źródło WWW,wikipedia.plELEKTROWNIAObiekt budowlany stanowiący odrębną nieruchomość trwale przywiązany do gruntu posiadający co najmniej dwa generatory prądotwórcze prądu przemiennego( będących dalszym udoskonaleniem wynalazku Nikola Tesli) połączone za sobą w jeden zespół sieci energetycznej wytwarzających prąd pod wysokim napięciem co najmniej 1000V i mocy co najmniej 1 MW.

W takim przypadku nazywanie przez zakłady energetyczne agregatu prądotwórczego elektrownią i włączania go jako swoją własność to jest przekroczeniem uprawnień, bo w takim przypadku każdy pojazd mechaniczny latający lub pływający lub gospodarstwo domowe czy firma prywatna nie będąca zakładem energetycznym posiadający na swoim pokładzie prądnicę lub alternator powinien posiadać zgodę na wytwarzanie energii, bo posiada elektrownię (???).Jeśli zakłady energetyczne wychodzą z założenia, że przy wytwarzaniu korzystamy z darmowej energii wiatru słońca czy wody to w takim razie każda łódź powinna płacić podatek, że korzysta ze zjawiska wyporności wody ( darmowa energia) . Każdy właściciel balonu powinien płacić podatek za energię wiatru która przemieszcza balon. Każdy kto opala się na słońcu korzysta z energii słonecznej i też powinien płacić podatek itd.

Reasumując. Jeżeli będziemy podchodzić to tego tematu w ten sposób to się okaże, że nawet za to iż oddychamy (korzystamy z tlenu) też należy zapłacić PODATEK.Zakłady Energetyczne wiedząc, że obracają dużymi kwotami pieniężnymi zatrudniają rzesze prawników jak i inne duże firmy wykorzystują gry słowne typu "OD" ; " DO". W taki przypadku dlaczego ministerstwo energetyki nie określi konkretnie granicy mocy i napięcia do jakiej agregaty prądotwórcze mogą być budowane aby być zwanymi "agregatem prądotwórczym a nie elektrownią.W ten sposób prawnicy wykorzystują naginając prawo włączając w nazwy własne nazwy potoczne. Najlepszym przykładem jest mylenie pojęć jeśli chodzi o ruch drogowy pojęcia RONDO. Kodeks ruchu drogowego po wielu bojach określiło jednoznacznie kiedy skrzyżowanie kilku ulic nazywamy rondem a kiedy skrzyżowaniem o ruchu okrężnym Jeżeli w założeniu technicznym nazywanie przez zakłady energetyczne agregatu prądotwórczego wykorzystującego darmową energię sił przyrody elektrownią jest z góry wykorzystywaniem dla własnych celów nazw potocznych np. elektrownia wiatrowa; elektrownia wodna itd. Ładnie to brzmi ale od strony technicznej te nazwy w żaden sposób nie przekładaj się na rzeczywiste urządzenia, bo w rzeczywistości są to agregaty prądotwórcze wykorzystujące energię wiatru; energię wody; itp. A agregatu prądotwórczego opodatkować i uzależnić od energetyki się nie da. Dlatego nazwy potoczne trzeba po cichu przyjąć za nazwy własne i trzymać ludzi w nieświadomości.Polecam się M.S.
Odpowiedz

Nazwa użytkownika
Hasło użytkownika

Zapomniałeś hasło? Prześlemy je na podany adres e-mail.
Możesz zarejestrować się tutaj.

Wróć do listy tematów