Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły - Budownictwo
Konstrukcje gruntowo-powłokowe stosowane w mostownictwie
6.10.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Zasypka gruntowa w konstrukcji gruntowo-powłokowej spełnia dwie z pozoru przeciwstawne funkcje. W fazie budowy stanowi znaczne obciążenie stałe, a później tworzy sprężyste otoczenie powłoki, zwiększające wielokrotnie nośność użytkową podczas obciążeń eksploatacyjnych.
Powiązane dokumenty

Pompy ciepła w domach energooszczędnych
29.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Pompa ciepła jest urządzeniem bezkonkurencyjnym w stosunku do tradycyjnych układów konwencjonalnych, a rozwój budownictwa niskoenergetycznego jest bez nich nie do osiągnięci
Powiązane dokumenty

Nowoczesne instalacje telekomunikacyjne w budownictwie
23.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Budynkowa instalacja telekomunikacyjna jest jak nerwowy układ inteligentnego organizmu. Jeżeli nie zadbamy o kondycję takich instalacji, to intelektualnie się cofniemy. Kończą się czasy, kiedy zewnętrzni operatorzy telekomunikacyjni wykonywali budynkowe instalacje telekomunikacyjne na wyłączne potrzeby świadczonych przez siebie usług.
Powiązane dokumenty

Domy pasywne czy energooszczędne? Wkrótce może nie być wyboru
15.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Koszty ogrzewania nieruchomości z roku na rok są coraz wyższe. Polacy decydując się na budowę własnego domu poszukują rozwiązań bardziej energooszczędnych. Jednak wielu stoi przed dylematem: dom energooszczędny, a może pasywny? Jaka jest między nimi różnica, jak rozwija się w Polsce ten typ budownictwa oraz ile kosztuje ogrzewanie w takich domach?
Powiązane dokumenty

Elewacje wentylowane z zastosowaniem okładzin włóknisto-cementowych
9.9.2014
Okładziny włóknisto-cementowe jak wiadomo są bardzo trwałe, niepalne, odporne na działanie warunków atmosferycznych a także biochemicznych. Takie elewacje nie butwieją oraz nie ulegają zagrzybieniu.
Powiązane dokumenty

Iniekcja strumieniowa do naprawy i wzmocnienia konstrukcji dróg
2.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Odpowiednia technologia iniekcji strumieniowej do wykonania prac zabezpieczających pozwoli na wypełnienie powstałych pustek przy jednoczesnym ukierunkowaniu iniektu w miejsca występowania ubytków oraz rozluźnień.
Powiązane dokumenty

Rząd przyspiesza i upraszcza proces budowy
26.8.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Został przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Zostały one przedłożone przez ministra infrastruktury i rozwoju. Uproszczenie i przyspieszenie procesu budowlanego jest priorytetem w tych przepisach.
Powiązane dokumenty

Budownictwo wysokie, zrównoważone ekologicznie
19.8.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Pierwszy raz pojęcie zrównoważonego rozwoju pojawiło się w roku 1987. Określało ono proces rozwoju, który dążąc do pełnego zaspokojenia potrzeb obecnego pokolenia, nie zmniejszał potencjału rozwoju przyszłych pokoleń.
Powiązane dokumenty

Banki chcą coraz więcej zarobić na kredytach
22.7.2014, Źródło: Lion’s Bank
Już od roku rosną koszty zakupu mieszkania na kredyt – wynika z szacunków Lion’s Bank i portalu nieruchomości Domy.pl. Głównym powodem nie są jednak rosnące ceny mieszkań. To banki coraz wyżej podnoszą marże kredytów hipotecznych.
Powiązane dokumenty

Deregulacja: Nie jest pewne czy inżynierowie zaprojektują budynki w miastach
15.7.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Celem deregulacji było m.in. umożliwienie nie tylko architektom, ale także inżynierom projektowanie niedużych budynków również w miastach. Jednak Ministerstwo inaczej widzi taką sytuację.
Powiązane dokumenty