Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły - Budownictwo
Szafy garażowe w budynku z garażem wielostanowiskowym
22.5.2019, Paweł Puch, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer Sp. z o.o.
Szafy, inaczej boksy garażowe, ułatwiają aranżację garażu i pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Umożliwiają przechowywanie narzędzi, płynów eksploatacyjnych i elementów wyposażenia auta, opon, nart, a nawet rowerów, które nie mieszczą się w mieszkaniu lub tam przeszkadzają Szafy garażowe są idealnym sposobem na to, by zebrać wszystkie narzędzia i cały sprzęt w jednym miejscu. Możliwość dowolnego spersonalizowania boksów sprawia, że można ich wnętrze dostosować maksymalnie do własnych potrzeb.
Powiązane dokumenty

Wymagania dotyczące miejsc pracy usytuowanych w budynkach
7.3.2019, Kamila Michałowska
Osoby wykonujące roboty budowlane nie mogą być narażone na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia lub niebezpiecznych, a w szczególności takich jak hałas, wibracje, promieniowanie elektromagnetyczne, pyły i gazy o natężeniach i stężeniach przekraczających wartości dopuszczalne. Jeżeli osoby są obowiązane wejść do strefy, atmosfera tej strefy powinna być monitorowana za pomocą czujników alarmujących o stanach niebezpiecznych, a także powinny być podjęte odpowiednie środki zapobiegające zagrożeniom.
Powiązane dokumenty

Kompozyty polimerowe w mostownictwie
28.1.2019, dr inż. Beata Stankiewicz, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer Sp. z o.o.
Elementem konstrukcyjnym ulegającym zniszczeniu w pierwszej kolejności jest płyta pomostowa. Jej korozja powoduje degradację kolejnych elementów konstrukcyjnych i w efekcie obniżenie nośności obiektu. Ponadto wraz z rozwojem transportu wzrastają wymagania dotyczące nośności obiektów, w związku z tym nawet budowle będące w zadawalającym stanie technicznym wymagają modernizacji. Koszty takich remontów są zwykle bardzo duże.
Powiązane dokumenty

Konstrukcje gruntowo-powłokowe stosowane w mostownictwie
6.10.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Zasypka gruntowa w konstrukcji gruntowo-powłokowej spełnia dwie z pozoru przeciwstawne funkcje. W fazie budowy stanowi znaczne obciążenie stałe, a później tworzy sprężyste otoczenie powłoki, zwiększające wielokrotnie nośność użytkową podczas obciążeń eksploatacyjnych.
Powiązane dokumenty

Pompy ciepła w domach energooszczędnych
29.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Pompa ciepła jest urządzeniem bezkonkurencyjnym w stosunku do tradycyjnych układów konwencjonalnych, a rozwój budownictwa niskoenergetycznego jest bez nich nie do osiągnięci
Powiązane dokumenty

Nowoczesne instalacje telekomunikacyjne w budownictwie
23.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Budynkowa instalacja telekomunikacyjna jest jak nerwowy układ inteligentnego organizmu. Jeżeli nie zadbamy o kondycję takich instalacji, to intelektualnie się cofniemy. Kończą się czasy, kiedy zewnętrzni operatorzy telekomunikacyjni wykonywali budynkowe instalacje telekomunikacyjne na wyłączne potrzeby świadczonych przez siebie usług.
Powiązane dokumenty

Domy pasywne czy energooszczędne? Wkrótce może nie być wyboru
15.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Koszty ogrzewania nieruchomości z roku na rok są coraz wyższe. Polacy decydując się na budowę własnego domu poszukują rozwiązań bardziej energooszczędnych. Jednak wielu stoi przed dylematem: dom energooszczędny, a może pasywny? Jaka jest między nimi różnica, jak rozwija się w Polsce ten typ budownictwa oraz ile kosztuje ogrzewanie w takich domach?
Powiązane dokumenty

Elewacje wentylowane z zastosowaniem okładzin włóknisto-cementowych
9.9.2014
Okładziny włóknisto-cementowe jak wiadomo są bardzo trwałe, niepalne, odporne na działanie warunków atmosferycznych a także biochemicznych. Takie elewacje nie butwieją oraz nie ulegają zagrzybieniu.
Powiązane dokumenty

Iniekcja strumieniowa do naprawy i wzmocnienia konstrukcji dróg
2.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Odpowiednia technologia iniekcji strumieniowej do wykonania prac zabezpieczających pozwoli na wypełnienie powstałych pustek przy jednoczesnym ukierunkowaniu iniektu w miejsca występowania ubytków oraz rozluźnień.
Powiązane dokumenty

Rząd przyspiesza i upraszcza proces budowy
26.8.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Został przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Zostały one przedłożone przez ministra infrastruktury i rozwoju. Uproszczenie i przyspieszenie procesu budowlanego jest priorytetem w tych przepisach.
Powiązane dokumenty