Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły - Architektura
Kuchnia wychodzi na salony
5.11.2013, Źródło: www.dotpr.pl
Współczesne trendy w aranżacji wnętrz coraz częściej wskazują na zacierające się granice między kuchnią a salonem. Dobrze zaplanowane połączenie tych pomieszczeń może okazać się zatem bardzo praktyczne ale też modne i nowoczesne. Jak dwie kompletnie indywidualne strefy połączyć w jedno spójne i atrakcyjne wnętrze?
Powiązane dokumenty

Łazienka przyszłości
21.10.2013, Źródło: LTM Communications
Bezdotykowe urządzenia, wanny, które same przygotowują kąpiel, perliste strumienie wody – to dopiero początek listy udogodnień, z których korzystamy w łazienkach. Dziś coraz częściej montujemy w nich także inteligentne systemy, którymi można sterować nawet za pomocą telefonu.
Powiązane dokumenty

Architektoniczny dekonstruktywizm
4.10.2013, Paweł Wiśniewski
Główne cechy tego kierunku architektonicznego to budynek rzeźba, forma ponad funkcją, taniec w przestrzeni i prowokacja. Architekci tego stylu twierdzą o sobie, że z inżyniera przeistoczyli się w rzeźbiarza śledzącego efekty swoich przemyśleń na dziesiątkach roboczych makiet i wielu błyskawicznych szkicach.
Powiązane dokumenty

Holenderski eksperyment
9.9.2013, Paweł Wiśniewski
Miasto Almere leży nad jeziorem IJsselmeer w Holandii, 26 kilometrów na wschód od Amsterdamu. Teren pod budowę odzyskano z jeziora. Są to tzw. poldery. Pierwotnie chciano je wykorzystać do celów rolniczych. Jednak zmieniono decyzję i postanowiono wybudować tam miasto....
Powiązane dokumenty

Pisanie po ścianie
12.8.2013, Źródło: InplusPR
Do niedawna wielkie przestrzenne litery mogliśmy zobaczyć wyłącznie na ulicach czy w galeriach. Teraz żwawym krokiem wkraczają one do wnętrz – do naszych mieszkań i biur. Co prawda trend jest obecny na świecie od kilkunastu miesięcy, jednak w Polsce zaczyna się rozwijać tak naprawdę dopiero teraz.
Powiązane dokumenty

Wybieramy stalowy dach dla domu jednorodzinnego
1.7.2013, Źródło: Ruukki
Lato to najlepszy okres na remont czy budowę domu. Wiele osób planujących prace budowlane w tym czasie staje często przed dylematem – jaki dach wybrać? Coraz większym zainteresowaniem cieszą się łatwe w montażu pokrycia wykonane z blachy.
Powiązane dokumenty

Wnętrze w filmowym stylu
20.5.2013, Źródło: CORE PR
Urządzając mieszkanie warto pamiętać, aby odzwierciedlało ono charakter i styl życia właścicieli. Można zaaranżować wnętrze tak, aby już na pierwszy rzut oka określało zainteresowania domowników. Taką właśnie koncepcję zrealizowały architektki z pracowni Forma Alternatywna w mieszkaniu młodej studentki z Warszawy - pasjonatki „starego Hollywood” i kultury wschodu.
Powiązane dokumenty

Ledowa rewolucja
25.3.2013, Krzysztof Głowacki
Tradycyjne żarówki, halogeny, świetlówki, lampy sodowe i metalohalogenkowe to już przeszłość. Teraz liczy się oświetlenie oparte na technologii LED
Powiązane dokumenty

Architektura świetlna
8.3.2013, Krzysztof Głowacki
Oświetlenie odgrywa istotną rolę przy aranżacji naszego mieszkania/domu. Nadaje pomieszczeniom odpowiedni charakter, akcentuje nastrój, sprawia, że czujemy się dobrze i bezpiecznie.
Powiązane dokumenty

Architektura bioklimatyczna
14.1.2013, Paweł Wiśniewski
Architektura bioklimatyczna jest to sposób postępowania podczas projektowania w obszarze budownictwa, który promuje takie rozwiązania ażeby budynki i obiekty budowlane z dołączoną do nich przestrzenią funkcjonowały w dużej harmonii z otaczającym środowiskiem naturalnym wykorzystując optymalne warunki środowiska przy jednoczesnym minimalizowaniu efektów niepożądanych, zapewniając tym samym naturalne i zdrowe miejsca życia i pracy.
Powiązane dokumenty