Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły - Architektura
Współczesne wieże Babel
14.1.2013, Krzysztof Głowacki
Od zarania dziejów ludzie wznosili coraz to większe budowle. Marzenie o „domu w chmurach” zapoczątkowała Wieża Babel. Dziś duch jej budowniczych unosi się nad współczesnymi wieżowcami
Powiązane dokumenty

System ścian działowych MAARS String 2
19.11.2012, Źródło: MAARS POLAND Sp. z o. o.
System String2 to najnowszy system ścianek działowych Maars będący perfekcyjnym połączeniem formy i funkcji oraz eksponujący piękno prostoty. Jest przydatny wszędzie tam, gdzie inwestorowi zależy na rozwiązaniu eleganckim, nowoczesnym i prestiżowym.
Powiązane dokumenty

Nowoczesna fasada
12.11.2012, Źródło: Yawal spółka Akcyjna
Fasada budynku, stanowiąca jego swoistą osłonę, stale narażona jest na działanie czynników atmosferycznych – deszczu, śniegu i promieniowania słonecznego, a także na zabrudzenia oraz na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Wykorzystujące najnowsze technologie rozwiązania pozwalają jednak na stworzenie trwałej i estetycznej elewacji, która nie tylko chroni, ale i wzbogaca bryłę budynku.
Powiązane dokumenty

Certyfikacja LEED – przyszłość dla inwestycji
12.11.2012, Paweł Wiśniewski
Uzyskanie certyfikatu jest trudne i wymaga zatrudnienia doświadczonego konsultanta, którego zadaniem jest taka pomoc w prowadzeniu inwestycji, ażeby osiągnąć najlepszy i zakładany wynik. Ważne jest, by decyzję o ubieganie się o certyfikat podjąć odpowiednio wcześnie. Najlepszym momentem jest etap projektowania, ponieważ zbyt późna decyzja może zamknąć drogę do uzyskania wysokiej liczby punktów, a czasem wprost uniemożliwić certyfikację z powodu nie spełnienia wymagań krytycznych.
Powiązane dokumenty

Lofty - współczesny urok przeszłości
5.11.2012, Krzysztof Głowacki
Od kilku lat polscy deweloperzy żywo interesują się loftami. Skąd zainteresowanie pofabrycznymi przestrzeniami? To efekt dużego popytu wśród nabywców nieruchomości
Powiązane dokumenty

Feng Shui - psychologia przestrzeni
29.10.2012, Krzysztof Głowacki
Ostatnimi czasy zapanowała moda na Orient. Co ciekawe, fascynacja Wschodem dotyczy także aranżacji mieszkań i budowy domów
Powiązane dokumenty

Nowoczesna aranżacja wnętrza
15.10.2012, Krzysztof Głowacki
Moda czy funkcjonalność? To odwieczny dylemat, który towarzyszy przy urządzaniu mieszkania/domu. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Na modny minimalizm czy egzystencjalny komfort?
Powiązane dokumenty

Budownictwo energooszczędne, pasywne – czy certyfikaty pomagają?
24.9.2012, Paweł Wiśniewski
Jedną z form budownictwa energooszczędnego jest budownictwo pasywne. Standard budownictwa pasywnego został utworzony w Niemczech. Cieszy się zasłużoną popularnością w Europie Zachodniej, ale i w Polsce oszczędności w eksploatacji pasywnych budynków przyczyniają się do rosnącej popularności tego typu budownictwa. Do tego typu budownictwa przekonuje prosta ekonomiczna kalkulacja, wysoki komfort użytkowania oraz dbałość o ochroną środowiska. Energooszczędne materiały budowlane mają coraz więcej zwolenników, a ich zaawansowaną formą są te, przeznaczone do pasywnego budownictwa i posiadające stosowne certyfikaty.
Powiązane dokumenty

Nowoczesna stolarka okienna
18.9.2012, Źródło: Schüco Polska
W krajobrazie architektonicznym pojawia się coraz więcej domów o bryłach opartych na podstawowych figurach geometrycznych i prostych liniach. Nieregularność form i prostota wyrazu jest podkreślana przez światło wpadające do wnętrz i odbijające się od różnorodnych przeszkleń. Wbrew pozorom asymetria rozmiarów i kształtów okiennych ma ściśle określoną, funkcjonalną rolę polegającą z jednej strony na optymalnym wykorzystaniu energii słonecznej, a z drugiej zapewnieniu ochrony przed zimnem.
Powiązane dokumenty

Blokowiska - fakty, mity, perspektywy na przyszłość
27.8.2012, Krzysztof Głowacki
Przyjęło się uważać, że monofunkcyjne osiedla złożone z wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych to porażka architektoniczna. Czy jednak blokowiska z minionej epoki faktycznie szpecą przestrzeń miejską? I tak, i nie
Powiązane dokumenty