Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły - Nieruchomości
Renta dożywotnia a odwrócony kredyt hipoteczny – różnice
30.9.2014, Źródło: administrator24.info
Obecnie trwają prace legislacyjne nad uregulowaniem zasad oferowania świadczeń dożywotnich w zamian za nieruchomości.
Powiązane dokumenty

Ile kosztuje dom energooszczędny?
24.9.2014, Źródło: www.effectivepr.pl
Koszt budowy domu energooszczędnego może być tylko 5 proc. wyższy niż budynku tradycyjnego. Dziś szacuje się, że wynosi on średnio 3300 zł/m2.
Powiązane dokumenty

Najem w lepszej lokalizacji nie musi być droższy
17.9.2014, Źródło: lionsbank
Niższe koszty dojazdu potrafią rekompensować wyższy czynsz. W efekcie najem droższego mieszkania bliżej miejsca pracy lub uczelni może się opłacać. Lion’s Bank podpowiada jak potencjalny najemca mieszkania może sprawdzić czy i jemu najem bliżej centrum się opłaca.
Powiązane dokumenty

Polski rynek nieruchomości wtórnych
12.8.2014, Źródło: metrohouse.pl
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, w lipcu zaobserwowano spadek zarówno cen ofertowych, jak i transakcyjnych. Jedynie w Gdańsku ceny nabywanych mieszkań były wyższe niż przed miesiącem. Na rynku kredytów hipotecznych widoczna jest znaczna podwyżka kosztów dla kredytobiorców z niskim wkładem własnym.
Powiązane dokumenty

Wynajmujesz mieszkanie na doby, nie możesz liczyć na 8,5 proc stawkę podatku
25.6.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
W przypadku udostępnienia lokalu mieszkalnego na krótki okres czasu nie można stosować 8,5- procentowej stawki podatkowej. Jest to błąd. Z praktyki organów podatkowych i orzeczeń sądów wynika bowiem, że jest to pozarolnicza działalność gospodarcza opodatkowana 17-procentowym ryczałtem od przychodów.
Powiązane dokumenty

System podatkowy sprzyja inwestycjom na rynku mieszkaniowym
18.6.2014, Źródło: Lion’s Bank
Zerowy podatek dochodowy? To możliwe, o ile czerpiąc dochody z wynajmu nieruchomości, odpowiednio zaplanuje się rozliczenia z fiskusem. Pomaga w tym też amortyzacja, która działa na korzyść inwestora tylko w przypadku nielicznychproduktówinwestycyjnych. Aby je porównać Lion’s Bank przygotował przegląd ich wyników i obciążeń podatkowych za ostatnie 12 miesięcy.
Powiązane dokumenty

Powolne ożywienie w apartamentowcach
11.6.2014, Źródło: Lion’s Bank
Powoli rośnie aktywność deweloperów na polu budowy luksusowych mieszkań, które zasługują na miano apartamentów. Warto jednak zwrócić uwagę, że rynek nie rozwija się tak samo we wszystkich ośrodkach miejskich, a obecne ożywienie w porównaniu do boomu sprzed kryzysu wygląda skromnie – wynika z opinii zebranych wśród doradców Home Broker i Park House
Powiązane dokumenty

Domy z keramzytu – droga do ciepłego, suchego i zdrowego mieszkania.
4.6.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Keramzyt są to gliniane kuleczki, które uzyskuje się podczas wypalania w wysokich temperaturach (1150 ºC) specjalnego rodzaju gliny. Technologia powstawania keramzytu polega na uzyskaniu ceramicznej osłony
Powiązane dokumenty

Pięć sposobów na tańsze mieszkanie
27.5.2014, Źródło: Home Broker
Mimo obniżki cen w ostatnich latach (realny spadek przekroczył 30 proc.) dla wielu Polaków nieruchomości nadal są za drogie. Ale istnieje kilka sposobów na to, by kupić taniej. W zależności od wykorzystanej możliwości, bonifikata może wynieść od kilku do niemal stu procent.
Powiązane dokumenty

Znaczny wzrost inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych
21.5.2014, Źródło: administrator24.info
Raport „Rynek powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce w I kwartale 2014 roku", przygotowany przez firmę doradczą CBRE, informuje, że całkowita nowoczesna powierzchnia przemysłowa i magazynowa w Polsce to 8 mln mkw.
Powiązane dokumenty