Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły - Nieruchomości
Od 9 lat rynek ziemi bez korekty
13.5.2014, Źródło: Lion’s Bank
W ostatnim kwartale 2013 r. za przeciętny hektar trzeba było zapłacić o 1229 zł więcej niż kwartał wcześniej. Najmocniej drożała ziemia o najmniejszej przydatności rolniczej – wynika z indeksu wartości ziemi rolnej stworzonego przez Lion’s Bank.
Powiązane dokumenty

Mieszkanie bezczynszowe
7.5.2014, Źródło: Home Broker
W Warszawie i okolicy coraz więcej deweloperów sprzedaje mieszkania bezczynszowe. Co to pojęcie oznacza? Czy rzeczywiście koszty utrzymania takiego mieszkania są niższe i na co należy zwrócić uwagę?
Powiązane dokumenty

Odwrócona hipoteka, czy po śmieci kredytobiorcy bank przejmie mieszkanie za bezcen?
23.4.2014, Paweł Wiśniewski
Zgodnie z obietnicą Ministerstwo Finansów opublikowało projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Jednak w tym zaproponowanym akcie prawnym nie ma regulacji w zakresie tzw. renty hipotecznej, czyli takiego produktu, który w 2008 roku został wprowadzony przez fundusze hipoteczne.
Powiązane dokumenty

Jak kupić mieszkanie, by na nim nie stracić?
9.4.2014, Źródło: Home Broker
Trzeba pamiętać, że zakup nieruchomości wiąże się z ryzykiem. Od 2008 do 2013 r. ceny w realnym ujęciu (uwzględniającym inflację) spadły o prawie 40 proc. Jakie mieszkanie kupić, by szanse na wzrost jego wartości były największe?
Powiązane dokumenty

Zarządzanie nieruchomościami po zmianach ustawy prawo energetyczne
2.4.2014, Włodzimierz Berdychowski
Zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2013 r. poz. 984), z dniem 28 sierpnia 2014 r. wejdzie w życie przepis stwierdzający iż „ Usługi przesyłania, dystrybucji, magazynowania paliw gazowych, skraplania gazu ziemnego lub regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego mogą być świadczone wyłącznie odpowiednio przez operatora systemu przesyłowego (...).
Powiązane dokumenty

Jak oddawać fiskusowi mniej swojego dochodu z wynajmu
7.3.2014, Źródło: Lion’s Bank
Właściciel mieszkania na wynajem, który nie ponosi wysokich kosztów powinien zastanowić się nad opodatkowaniem ryczałtem. Fiskusowi należeć się wtedy będzie podatek w wysokości 8,5% czynszu. Podatku można też zupełnie uniknąć. Wymaga to jednak dokładnego planowania.
Powiązane dokumenty

W tym roku podatek od nieruchomości będzie minimalnie wyższy
24.2.2014, Źródło: newseria.pl
Do 1 marca każdy właściciel domu lub mieszkania powinien dostać z urzędu miasta lub gminy informację o wysokości podatku od nieruchomości, a do 15 marca – zapłacić pierwszą jego ratę. W tym roku niska inflacja spowodowała, że stawki wzrosły minimalnie.
Powiązane dokumenty

Jaka jest bezpieczna konstrukcja umowy pośrednictwa sprzedaży nieruchomości?
12.2.2014, Włodzimierz Berdychowski
Po deregulacji znikają ustawowe uwarunkowania umowy pośrednictwa. Egzekwowanie zapisów umowy pośredniczenia nieruchomości może okazać się najtrudniejszym zadaniem osoby realizujące umowę nienazwaną.
Powiązane dokumenty

Jak opodatkować przychody z najmu i dzierżawy?
29.1.2014, Paweł Wiśniewski
Podatnicy, którzy osiągają przychody z najmu lub dzierżawy nieruchomości są zobowiązani do opodatkowania dochodów z tego tytułu. Dochody z tytułu najmu można opodatkować na zasadach ogólnych lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Przychodem z tytułu najmu i dzierżawy jest czynsz, jaki płaci najemca lokalu.
Powiązane dokumenty

Zimowe obowiązki właściciela nieruchomości
15.1.2014, Źródło: Home Broker
Zima to okres zwiększonego zakresu obowiązków właścicieli nieruchomości. Nieodśnieżenie chodnika przylegającego do posesji lub niestrącenie sopli lodu zagrażających przechodniom grozi mandatem w wysokości do 500 zł.
Powiązane dokumenty