Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły - Elektrotechnika
Polacy coraz bardziej za energią jądrową
16.9.2014, Źródło: PAP/www.samorzad.pap.pl
Polski Instytut Spraw Międzynarodowych przeprowadził badanie na temat wykorzystania energii jądrowej w Polsce. Z zaprezentowanych wstępnych rezultatów wynika, że prawie 64 proc. ankietowanych jest za, natomiast przeciw jest ponad 23 proc.
Powiązane dokumenty

Statystki zmian dostawców energii przedstawione przez URE
7.7.2014, Źródło: gramwzielone.pl
Urząd Regulacji Energetyki przedstawił dane na temat liczy odbiorców, którzy w marcu i kwietniu br. zdecydowali się zmienić swojego dostawcę energii.
Powiązane dokumenty

Gminy planują finansowanie niskoemisyjnej gospodarki
30.5.2014, Źródło: nfosigw.gov.pl
Finansowanie takich przedsięwzięć mógł zaoferować Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko a konkretnie na plany gospodarki niskoemisyjnej.
Powiązane dokumenty

Biopaliwa wykorzystywane na niewielką skalę
1.4.2014, Źródło: NIK
Mimo zobowiązań Polski wynikających z prawa unijnego i pomocy finansowej państwa nie udało się upowszechnić w Polsce wykorzystywania biopaliw ciekłych i biokomponentów w transporcie. Zainteresowanie jest znikome, o czym świadczy m.in. zaledwie 4,6% samochodów przystosowanych do spalania biopaliw ciekłych kupionych przez administrację publiczną w latach 2009–2012.
Powiązane dokumenty

Mikrogeneracja a zmiana sprzedawcy energii
4.3.2014, Wydawnictwo Verlag Dashofer
Doświadczenia różnych krajów pokazują, że klienci, którzy wdrożyli mikroźródła, zmieniają się znacznie. Nie tylko przestają być petentami, ale stają się partnerami przedsiębiorstw energetycznych.
Powiązane dokumenty

Inteligentne sieci energetyczne
30.9.2013, Źródło: nfosigw.gov.pl
W najbliższych latach wszystkich Polaków czeka modernizacja sieci energetycznych. Według dyrektywy europejskiej, której celem jest poprawa efektywności, a także przejrzystości europejskich systemów energetycznych, w 2020 roku 80% użytkowników energii elektrycznej ma być wyposażonych w inteligentne liczniki, co będzie początkiem inteligentnej sieci energetycznej (ISE). Jakie korzyści przyniesie to dla indywidualnych użytkowników energii?
Powiązane dokumenty

Jak zwiększyć efektywność energetyczną w ciepłownictwie?
30.9.2013, Źródło: elektroinzynieria.pl
Celem projektu ustawy o efektywności energetycznej jest – oprócz poprawy efektywności energetycznej i oszczędnego gospodarowania energią – uzyskanie do 2016 r. oszczędności energii finalnej w ilości nie mniejszej niż 9% krajowego zużycia tej energii w 2007 r. Projekt ustawy obejmuje nie tylko odbiorców końcowych, ale również obszar wytwarzania i przesyłu. Wprowadza złożony system „białych certyfikatów” i nie implementuje innych możliwych mechanizmów, np. dobrowolnych umów.
Powiązane dokumenty

Wielkowymiarowe instalacje słoneczne dobrym rozwiązaniem dla dużych obiektów przemysłowych
2.9.2013, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer
Duże obiekty przemysłowe, a także użytkowe, takie jak szpitale, szkoły, hotele, biurowce, centra handlowe itp. posiadają duże zapotrzebowanie na ciepło, które może być chociaż częściowo pokryte przez instalację słoneczną...
Powiązane dokumenty

Co zamiast górnego oświetlenia?
6.8.2013, Źródło: Royal Brand PR
Urządzając wnętrze często skupiamy się głównie na górnym oświetleniu, mniej uwagi poświęcając lampkom czy kinkietom. Tymczasem umiejętne zastosowanie światła punktowego jest nie tylko praktyczne i oszczędne, ale też ma wyjątkową możliwość dekoracyjnego modelowania wnętrza.
Powiązane dokumenty

Chińskie kolektory słoneczne zamiast promieni pochłaniają dotacje
27.6.2013, Źródło: ekoinfo.pl
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska rozdysponował właśnie połowę dotacji przeznaczonej na kolektory słoneczne. Niestety zasady przyznawania wsparcia od początku wzbudzały niepokój wśród ekspertów z branży energii odnawialnej, którzy biją na alarm. Większość pieniędzy może trafić do firm, które powstały tylko na czas dotacji. Najwięcej i tak stracą klienci!
Powiązane dokumenty