Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły
Konstrukcje gruntowo-powłokowe stosowane w mostownictwie
6.10.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Zasypka gruntowa w konstrukcji gruntowo-powłokowej spełnia dwie z pozoru przeciwstawne funkcje. W fazie budowy stanowi znaczne obciążenie stałe, a później tworzy sprężyste otoczenie powłoki, zwiększające wielokrotnie nośność użytkową podczas obciążeń eksploatacyjnych.
Powiązane dokumenty

Renta dożywotnia a odwrócony kredyt hipoteczny – różnice
30.9.2014, Źródło: administrator24.info
Obecnie trwają prace legislacyjne nad uregulowaniem zasad oferowania świadczeń dożywotnich w zamian za nieruchomości.
Powiązane dokumenty

Pompy ciepła w domach energooszczędnych
29.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Pompa ciepła jest urządzeniem bezkonkurencyjnym w stosunku do tradycyjnych układów konwencjonalnych, a rozwój budownictwa niskoenergetycznego jest bez nich nie do osiągnięci
Powiązane dokumenty

Ile kosztuje dom energooszczędny?
24.9.2014, Źródło: www.effectivepr.pl
Koszt budowy domu energooszczędnego może być tylko 5 proc. wyższy niż budynku tradycyjnego. Dziś szacuje się, że wynosi on średnio 3300 zł/m2.
Powiązane dokumenty

Nowoczesne instalacje telekomunikacyjne w budownictwie
23.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Budynkowa instalacja telekomunikacyjna jest jak nerwowy układ inteligentnego organizmu. Jeżeli nie zadbamy o kondycję takich instalacji, to intelektualnie się cofniemy. Kończą się czasy, kiedy zewnętrzni operatorzy telekomunikacyjni wykonywali budynkowe instalacje telekomunikacyjne na wyłączne potrzeby świadczonych przez siebie usług.
Powiązane dokumenty

Zamówienia uzupełniające poniżej progu
18.9.2014, Źródło: Maria Olszewska
Pytanie dotyczące zamówień uzupełniających: Przetarg dotyczył ochrony mienia. W SIWZ i w ogłoszeniu znajdowała się informacja o możliwości zamówienia uzupełniającego do 30 % wartości zamówienia podstawowego
Powiązane dokumenty

Najem w lepszej lokalizacji nie musi być droższy
17.9.2014, Źródło: lionsbank
Niższe koszty dojazdu potrafią rekompensować wyższy czynsz. W efekcie najem droższego mieszkania bliżej miejsca pracy lub uczelni może się opłacać. Lion’s Bank podpowiada jak potencjalny najemca mieszkania może sprawdzić czy i jemu najem bliżej centrum się opłaca.
Powiązane dokumenty

Polacy coraz bardziej za energią jądrową
16.9.2014, Źródło: PAP/www.samorzad.pap.pl
Polski Instytut Spraw Międzynarodowych przeprowadził badanie na temat wykorzystania energii jądrowej w Polsce. Z zaprezentowanych wstępnych rezultatów wynika, że prawie 64 proc. ankietowanych jest za, natomiast przeciw jest ponad 23 proc.
Powiązane dokumenty

Domy pasywne czy energooszczędne? Wkrótce może nie być wyboru
15.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Koszty ogrzewania nieruchomości z roku na rok są coraz wyższe. Polacy decydując się na budowę własnego domu poszukują rozwiązań bardziej energooszczędnych. Jednak wielu stoi przed dylematem: dom energooszczędny, a może pasywny? Jaka jest między nimi różnica, jak rozwija się w Polsce ten typ budownictwa oraz ile kosztuje ogrzewanie w takich domach?
Powiązane dokumenty

Kontrowersje wokół usług niepriorytetowych
11.9.2014, Źródło: Maria Olszewska
W dniu 25 lipca 2014 r. została uchwalona przez Sejm (i zgodnie z procedurą legislacyjną skierowana pod obrady Senatu RP) kolejna ustawa o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych. Nowelizacja ta była inicjatywą poselską. Jedną z najistotniejszych wśród wprowadzonych zmian miała na celu odformalizowanie postępowania na usługi niepriorytetowe o wartości poniżej progów unijnych.
Powiązane dokumenty