Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Artykuły
Elewacje wentylowane z zastosowaniem okładzin włóknisto-cementowych
9.9.2014
Okładziny włóknisto-cementowe jak wiadomo są bardzo trwałe, niepalne, odporne na działanie warunków atmosferycznych a także biochemicznych. Takie elewacje nie butwieją oraz nie ulegają zagrzybieniu.
Powiązane dokumenty

Iniekcja strumieniowa do naprawy i wzmocnienia konstrukcji dróg
2.9.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Odpowiednia technologia iniekcji strumieniowej do wykonania prac zabezpieczających pozwoli na wypełnienie powstałych pustek przy jednoczesnym ukierunkowaniu iniektu w miejsca występowania ubytków oraz rozluźnień.
Powiązane dokumenty

Rząd przyspiesza i upraszcza proces budowy
26.8.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Został przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Zostały one przedłożone przez ministra infrastruktury i rozwoju. Uproszczenie i przyspieszenie procesu budowlanego jest priorytetem w tych przepisach.
Powiązane dokumenty

Budownictwo wysokie, zrównoważone ekologicznie
19.8.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Pierwszy raz pojęcie zrównoważonego rozwoju pojawiło się w roku 1987. Określało ono proces rozwoju, który dążąc do pełnego zaspokojenia potrzeb obecnego pokolenia, nie zmniejszał potencjału rozwoju przyszłych pokoleń.
Powiązane dokumenty

Korupcja w zamówieniach publicznych
14.8.2014, Źródło: Maria Olszewska
Na stronach internetowych Komisji Europejskiej w lutym 2014 r. umieszczone zostało sprawozdanie o zwalczaniu korupcji w Unii Europejskiej. Natomiast w dniu 10 kwietnia 2014 r. Europejski Trybunał Obrachunkowy na swojej stronie internetowej opublikował pismo, w którym odniósł się do opracowanego przez Komisję Europejską dokumentu.
Powiązane dokumenty

Polski rynek nieruchomości wtórnych
12.8.2014, Źródło: metrohouse.pl
Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, w lipcu zaobserwowano spadek zarówno cen ofertowych, jak i transakcyjnych. Jedynie w Gdańsku ceny nabywanych mieszkań były wyższe niż przed miesiącem. Na rynku kredytów hipotecznych widoczna jest znaczna podwyżka kosztów dla kredytobiorców z niskim wkładem własnym.
Powiązane dokumenty

Banki chcą coraz więcej zarobić na kredytach
22.7.2014, Źródło: Lion’s Bank
Już od roku rosną koszty zakupu mieszkania na kredyt – wynika z szacunków Lion’s Bank i portalu nieruchomości Domy.pl. Głównym powodem nie są jednak rosnące ceny mieszkań. To banki coraz wyżej podnoszą marże kredytów hipotecznych.
Powiązane dokumenty

Warunki bez urbanistów - deregulacja
15.7.2014, Źródło: Maria Olszewska
Do ustawy – Prawo zamówień publicznych wprowadzono kolejną zmianę wynikającą z wdrożenia innego aktu prawnego. Oto z dniem 11 sierpnia 2014 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych
Powiązane dokumenty

Deregulacja: Nie jest pewne czy inżynierowie zaprojektują budynki w miastach
15.7.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Celem deregulacji było m.in. umożliwienie nie tylko architektom, ale także inżynierom projektowanie niedużych budynków również w miastach. Jednak Ministerstwo inaczej widzi taką sytuację.
Powiązane dokumenty

Dom energooszczędny to obecnie nienajlepsza inwestycja, zwróci się dopiero w ciągu siedmiu lat
7.7.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
W Europie zachodniej zostały oddane do użytku pierwsze budynki pasywne w takiej samej cenie jak tradycyjne. Dodatkowe koszty związane z taką inwestycją zwracają się już po około 7 latach.
Powiązane dokumenty