Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Technologie
Koszty energii w budynku pasywnym można sprawdzić online
14.3.2014, Źródło: www.wnp.pl
W Rybniku oddano budynek pasywny zużywający 13 kWh/m2 rocznie. Ciekawostką jest, że inwestorzy udostępnili aplikację umożliwiającą śledzenie online temperatury i zużycia energii domu.
Powiązane dokumenty

Jak podnieść wartość budynku?
27.9.2013
Trwała i bezpieczna ceramika podnosi wartość budynku, całkowicie zapobiegając niekorzystnym zjawiskom, jak wietrzenie, gnicie, próchnienie, porastanie glonami czy inwazje insektów. Dom przez długie lata zachowuje swoje walory techniczne i piękno. Jednocześnie, ten solidny i ciepły materiał pozwala ograniczyć koszty utrzymania oraz konserwacji budynku
Powiązane dokumenty

Nanotechnologia – przyszłość dla zdrowszego i efektywniejszego budownictwa
13.9.2013, Paweł Wiśniewski
Przemysł budowlany, zwłaszcza w zakresie chemii budowlanej znajduje coraz więcej zastosowań w nanotechnologiach. Dzieje się tak dlatego, ponieważ zastosowanie już niewielkich ilości domieszek nanoskładników, powoduje znaczne polepszenie własności materiałów budowlanych i wykończeniowych. W chwili obecnej nanotechnologię najczęściej stosuje się w farbach i tynkach, wykorzystując biobójcze właściwości atomów srebra. Jony srebra wnikają w głąb komórki drobnoustroju i zaburzają jej podział komórkowy, tym samym niszcząc bakterie.
Powiązane dokumenty

Termoizolacja krok po kroku
10.9.2013, Źródło: Baumit
Ponad 75% energii zużywanej w przeciętnym gospodarstwie domowym przypada na ogrzewanie wody i pomieszczeń. Pojawia się więc kluczowy problem, jakim jest konieczność zmniejszenia kosztów poprzez redukcję zapotrzebowania na energię. Jednym z pierwszych kroków, jakie należy przedsięwziąć, jest docieplenie ścian zewnętrznych budynku.
Powiązane dokumenty

Uszczelnianie pęknięć w betonowych konstrukcjach
23.8.2013, Źródło: MEGACHEMIE Research & Technologies SA
Obniżenie trwałości konstrukcji betonowej może być spowodowane pęknięciami pojawiającymi się na jej powierzchni. W następstwie czego dochodzi do znacznego ograniczenia możliwości korzystania z danego obiektu. Aby przywrócić go do stanu sprzed awarii, należy przeprowadzić proces uszczelniania rys za pomocą specjalnych żywic uszczelniających.
Powiązane dokumenty

Panele i ekrany dotykowe w systemie inteligentnego domu
19.8.2013, Paweł Wiśniewski
Nadchodzi taki moment, w którym powinniśmy zastanowić się na poszczególnymi instalacjami w naszym domu i zdecydować czy chcemy tradycyjnego wykonania i tradycyjnych instalacji, czy może pragniemy czegoś innego
Powiązane dokumenty

Jak dopasować panele do pomieszczenia?
5.8.2013, Źródło: Drzwi i podłogi VOX
Częstym błędem popełnianym przez osoby decydujące się na zakup paneli podłogowych jest kierowanie się tylko i wyłącznie ich stroną wizualną. Tymczasem podejmując decyzję o zakupie paneli do domu czy biura powinniśmy przede wszystkim zapoznać się ze specyfikacją techniczną. Pomoże to uniknąć pomyłek i ułatwi rozmowę ze sprzedawcą.
Powiązane dokumenty

Z cyklu nowoczesne technologie - wodne ogrzewanie podłogowe
12.7.2013, Paweł Wiśniewski
Tradycyjne systemy grzewcze, chociaż spełniają swoje zadanie i podnoszą temperaturę w pomieszczeniach do oczekiwanego poziomu, nie gwarantują pełnego komfortu cieplnego, ani nie są wolne od niedogodności, takich jak unoszenie się w powietrzu kurzu i pyłów spowodowane konwekcją, osadzanie się kurzu na powierzchniach grzejników, czy wysuszanie powietrza.
Powiązane dokumenty

Ekobudowanie technologią przyszłości
8.7.2013, Źródło: GutPR
Innowacyjne materiały budowlane oraz nowe technologie powodują, że powstające obiekty mieszkalne oraz te użyteczności publicznej są przyjazne nie tylko mieszkańcom, ale i środowisku. Jest to możliwe, ponieważ coraz częściej wykorzystuje się energooszczędne konstrukcje przygotowane w oparciu o naturalne surowce. Remigiusz Zabolski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu firmy Quartec – producenta płyt celulozowo-cementowych produkowanych z naturalnych włókien celulozowych, wyjaśnia, dlaczego ekobudowanie cieszy się tak dużą popularnością.
Powiązane dokumenty

Jaki wpływ mają wysokie temperatury na mineralne zaprawy tynkarskie?
3.7.2013, Źródło: Baumit
Lato to pora roku, podczas której utrzymują się wysokie temperatury powietrza. Stwarza to niebezpieczeństwo braku całkowitego wiązania i utwardzania zapraw mineralnych stosowanych powszechnie przy konserwacji obiektów zabytkowych, ale także podczas prac na nowych inwestycjach.
Powiązane dokumenty