Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Minister Tchórzewski na X Europejskim Kongresie Gospodarczym
24.5.2018, Źródło: Ministerstwo Energii
- Długofalowa polityka energetyczna musi doprowadzić do zabezpieczenia dostaw energii elektrycznej i stabilności systemu - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenie odbyło się 14-16 maja 2018 r. w Katowicach.
Powiązane dokumenty

W przyszłym tygodniu ruszają farmy PV o mocy 10MW
24.5.2018, Źródło: cire.pl
Na przyszły tydzień firma Chatteris Investments zapowiedziała uruchomienie w Polsce dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 10 MW.
Powiązane dokumenty

Kodeks dobrych praktyk energetyki wiatrowej na EKG 2018
24.5.2018, Źródło: Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
W trakcie debaty poświęconej OZE, która odbyła się na Europejskim Kongresie Gospodarczym Janusz Gajowiecki – Prezes PSEW zwrócił uwagę, że w interesie rządu i obywateli jest inwestowanie w najtańsze i najmniej emisyjne technologie, zwłaszcza w kontekście prognoz gwałtownych wzrostów cen energii i wzrostu cen uprawnień emisji CO2. OZE na świecie nie jest już dodatkiem do mixu, a staje się fundamentem.
Powiązane dokumenty

TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności
24.5.2018, Źródło: TAURON
Budowa infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych to zakres zainicjowanej współpracy pomiędzy TAURON Polska Energia oraz ING Bankiem Śląskim. List intencyjny w sprawie wspólnych działań został podpisany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.
Powiązane dokumenty

Konstrukcje gruntowo-powłokowe stosowane w mostownictwie
6.10.2014, Źródło: Paweł Wiśniewski
Zasypka gruntowa w konstrukcji gruntowo-powłokowej spełnia dwie z pozoru przeciwstawne funkcje. W fazie budowy stanowi znaczne obciążenie stałe, a później tworzy sprężyste otoczenie powłoki, zwiększające wielokrotnie nośność użytkową podczas obciążeń eksploatacyjnych.
Powiązane dokumenty

Renta dożywotnia a odwrócony kredyt hipoteczny – różnice
30.9.2014, Źródło: administrator24.info
Obecnie trwają prace legislacyjne nad uregulowaniem zasad oferowania świadczeń dożywotnich w zamian za nieruchomości.
Powiązane dokumenty

Szkolenia