Wyszukiwarka BUDinfo
Pomoc - Wyszukiwanie
Projekt zmian warunków legalizacji "starych" samowoli budowlanych
7.3.2019, Źródło: ministerstwo inwestycji i rozwoju
Prostszą i bezpłatną legalizację użytkowanych przez ponad 20 lat budynków wybudowanych bez zgłoszenia i bez pozwolenia na budowę zamierza wprowadzić Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dziś przy legalizacji "starych" samowoli budowlanych trzeba udowodnić zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub warunkami zabudowy, co jest trudne, bo od czasu wykonania robót plan mógł się wielokrotnie zmieniać a warunki zabudowy są nieaktualne.
Powiązane dokumenty

Gładki efekt w ekspresowym tempie
22.2.2019, Źródło: buenavistamediagroup.pl
Tynkowanie w jeden dzień? Wielu zapewne powie: „niemożliwe”. A jednak! Na polskim rynku dostępny jest już pierwszy szybkowiążący tynk cementowo-wapienny, który pozwala na przeprowadzenie tego typu robót na przestrzeni zaledwie kilku godzin. Jeśli więc zależy nam na szybkim wykończeniu pomieszczeń, warto pamiętać, że mamy do dyspozycji takie rozwiązanie. Podpowiadamy jak krok po kroku szybko przygotować ściany do dekorowania.
Powiązane dokumenty

Wymagania dotyczące miejsc pracy usytuowanych w budynkach
7.3.2019, Kamila Michałowska
Osoby wykonujące roboty budowlane nie mogą być narażone na działanie czynników szkodliwych dla zdrowia lub niebezpiecznych, a w szczególności takich jak hałas, wibracje, promieniowanie elektromagnetyczne, pyły i gazy o natężeniach i stężeniach przekraczających wartości dopuszczalne. Jeżeli osoby są obowiązane wejść do strefy, atmosfera tej strefy powinna być monitorowana za pomocą czujników alarmujących o stanach niebezpiecznych, a także powinny być podjęte odpowiednie środki zapobiegające zagrożeniom.
Powiązane dokumenty

Kompozyty polimerowe w mostownictwie
28.1.2019, dr inż. Beata Stankiewicz, Źródło: Wydawnictwo Verlag Dashofer Sp. z o.o.
Elementem konstrukcyjnym ulegającym zniszczeniu w pierwszej kolejności jest płyta pomostowa. Jej korozja powoduje degradację kolejnych elementów konstrukcyjnych i w efekcie obniżenie nośności obiektu. Ponadto wraz z rozwojem transportu wzrastają wymagania dotyczące nośności obiektów, w związku z tym nawet budowle będące w zadawalającym stanie technicznym wymagają modernizacji. Koszty takich remontów są zwykle bardzo duże.
Powiązane dokumenty

Szkolenia